Sport.pl

Transfery. Marcin Kikut będzie grał w Tarnovii Tarnowo Podgórne w czwartej lidze. A kiedyś występował w pucharach...

Marcin Kikut, były zawodnik Amiki Wronki i Lecha Poznań, który reprezentował barwy Kolejorza w europejskich pucharach, teraz będzie występował w czwartej lidze. Znajdzie się w składzie Tarnovii Tarnowo Podgórne
Marcin Kikut podpisał w tygodniu umowę z czwartoligowym zespołem Tarnovii Tarnowo Podgórne. To będzie najniższa liga, w jakiej przyjdzie mu występować od czasu Pogoni Barlinek, z której pochodzi. To z niej trafił do Amiki Wronki, a następnie po jej fuzji z Lechem Poznań - do Kolejorza. Bronił jego barw od 2006 do 2012 roku, zatem także podczas mistrzowskiego 2010 roku i gry Lecha w pucharach przeciwko dużym sławom Europy. W barwach Lecha nigdy jednak nie strzelił tylu bramek, co w Amice.

W 2012 roku Marcin Kikut odszedł z Kolejorza, najpierw do Ruchu Chorzów, następnie do Widzewa Łódź. Był plan, aby zatrudnić go w Warcie Poznań, ale ostatecznie znalazł się w Formacji 2000 Mostki w trzeciej lidze. Teraz zagra w czwartej.

Marcin Kikut ma dzisiaj 32 lata. Najczęściej grywał na pozycji prawego obrońcy. Zasłynął zwłaszcza dwoma golami, jakie strzelił Lechowi przy Bułgarskiej w sierpniu 2004 roku, podczas przegranego 0:4 meczu z Amicą Wronki.

Zdjęcie LANKI PUMA EVOPOWER 4.2 103220 01 Zdjęcie Puma Lanki (103478) Zdjęcie Puma Lanki (103481)
LANKI PUMA EVOPOWER 4.2 103... Puma Lanki (103478) Puma Lanki (103481)
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Skomentuj:
Transfery. Marcin Kikut będzie grał w Tarnovii Tarnowo Podgórne w czwartej lidze. A kiedyś występował w pucharach...
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX