Martin Nespor o transferze do Lecha Poznań: Dzisiaj trenuję tutaj, jutro może gdzie indziej

PRZEGLĄD PRASY. Czech Martin Nespor, który gra w liderze ekstraklasy Piaście Gliwice, potwierdził w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?, że jego agent przedstawił mu ofertę, jaką złożył mu Lech Poznań.
O zainteresowaniu Lecha Poznań graczami Piasta Gliwice - Marinem Nesporem i Kamilem Vackiem - mówi się od początku okna transferowego. Sam Marin Nespor w rozmowie z "PS" potwierdził, że taką ofertę Kolejorza przedstawił mu jego agent. Na pytanie, czy może zagwarantować, że wiosną zagra w barwach Piasta Gliwice odrzekł: - Myślę, że tak. Choć dzwonił do mnie mój agent i mówił o ofercie Lecha. Dziś trenuję tutaj, jutro mogę gdzie indziej. Taka jest piłka. Ale żeby było jasne: w Gliwicach jestem zadowolony.

Martin Nespor jest wypożyczony do Piasta Gliwice z czeskiej drużyny Sparta Praga. Sam pochodzi z innego znanego praskiego klubu, Bohemiansu. Piast Gliwice ma umowę wypożyczenia do końca roku, a po jej zakończeniu - opcję pierwokupu. Gdyby teraz Martin Nespor zmienił klub, oznaczałoby to odszkodowanie dla gliwiczan w wysokości 200 tys. euro.

Co ciekawe, w Lechu Poznań nigdy nie grał piłkarz z Czech.