Ważne zwycięstwo siatkarzy Łuczniczki. Gonią rywali [ZDJĘCIA]

Bydgoska drużyna rozpoczęła od wygranej rewanżową rundę PlusLigi. Pokonali w czterech setach AZS Indykpol Olsztyn.
To bardzo ważne zwycięstwo Łuczniczki, bo rywale byli w tabeli bezpośrednio przed ekipą Piotra Makowskiego, która zajmuje 9. miejsce. Mieli 6 pkt straty, więc wygrana 3:0 lub 3:1 za 3 pkt była niezbędna, żeby zmniejszyć dystans.

Zadanie zostało wykonane.

W pierwszym secie wysoko wygranym przez bydgoszczan, bohaterem był Kevin Klinkenberg. Belg miał w tej partii 100 proc. skuteczności ataku. Zbijał 7 razy i zdobył 7 pkt. Tego seta zakończył Michał Ruciak atakiem z lewego skrzydła, którego nie był w stanie zatrzymać Paweł Woicki. Bydgoszczanie lepiej niż AZS grali blokiem. Zdobyli 3 pkt, zatrzymując ataki olsztynian, a przeciwnik żadnego.

W drugim secie przebieg spotkania był zupełnie odmienny. Liderem olsztynian był Paweł Adamajtis. Decydujący był dobry okres gry gości przed drugą przerwą techniczną, w którym zdobyli 3-4 pkt przewagi.

W dwóch kolejnych setach dominowała jednak Łuczniczka, a mecz zakończył się po błędzie w ataku Adamajtisa.

W Łuczniczce wyróżniał się Klinkenberg, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie.

Łuczniczka - AZS Indykpol 3:1

Sety: 25:16, 20:25, 25:21, 25:17
Łuczniczka: Radke (3), Jurkiewicz (7), Klinkenberg (17), Jarosz (15), Kosok (8), Ruciak (10), libero Żurek oraz Krzysiek (0), Murek (0), Wolański (0)

AZS Indykpol: Woicki (2), Zajder (9), Bednorz (14), Adamajtis (17), Koelewijn (8), Stoilović (7), libero Potera oraz Waliński (1), Zniszczoł (0), Bieńkowski (0),