Trwa kryzys w Jarocie Jarocin. Kolejny sparing odwołany

Zaplanowany na sobotę sparing Jaroty Jarocin z Victorią Ostrzeszów nie dojdzie do skutku. To już drugi w ostatnich dniach odwołany mecz lidera trzeciej ligi, po tym jak działalność klubu została zawieszona z powodu problemów finansowych i organizacyjnych.
Piłkarze Jaroty Jarocin zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi. W tym sezonie przegrali tylko jeden mecz, wyprzedzają m.in. Wartę Poznań i rezerwy Lecha Poznań. Kilkanaście dni temu rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej i zdążyli rozegrać mecz kontrolny, w którym pokonali 4:1 Rawię Rawicz.

W środę jarociński zespół miał się zmierzyć z Centrą Ostrów Wlkp., ale spotkanie odwołano. Dzień wcześniej prezes klubu przysłał do klubu takie oto pismo: "W Związku z ciężką sytuacją finansową oraz braku perspektywy poprawy istniejącego stanu klubu JKS Jarota Jarocin, informuje iż wstrzymuję wszelkie działania klubu do odwołania. Za jakiekolwiek działania bez uzgodnienia z moją osobą Zarząd nie ponosi odpowiedzialności".

Do dziś sytuacja Jaroty nie poprawiła się i dlatego nie dojdzie do skutku zaplanowany na sobotę mecz z Victorią Ostrzeszów, a oficjalna strona klubu informuje ponadto, że pod znakiem zapytania stoi sparingowe spotkanie z KKS Kalisz, na które lider III ligi umówił się na sobotę 30 stycznia.