Górnik Zabrze. Leszek Ojrzyński: Teraz o bajkową atmosferę będzie już trudniej

- Do tej pory o taki klimat było najłatwiej, bo wszyscy grali mniej więcej po równo. Schody dopiero się zaczną - mówi Leszek Ojrzyński, trener Górnika Zabrze.
Górnik Zabrze utrzyma się w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku >>

Przed Górnikiem bardzo trudna wiosna, ale - mimo wszystko - ostatnio na Roosevelta powiało optymizmem. W lutym w końcu mają zostać otwarte trzy trybuny nowego stadionu, a do zespołu trafiło kilku ciekawych zawodników. Co więcej, właściwie w każdej rozmowie z zabrzańskimi piłkarzami pojawia się wątek świetnej atmosfery w szatni.

- To bardzo ważne - mówi Ojrzyński. - Chociaż zdaję sobie sprawę, że do tej pory o taki klimat było najłatwiej, bo wszyscy grali mniej więcej po równo. Schody zaczną się dopiero wtedy, gdy część zawodników będzie otrzymywała mniej szans, a ciśnienie związane z początkiem wiosny zacznie narastać. Wtedy o taką bajkową atmosferę będzie już trudniej - nie kryje szkoleniowiec Górnika.

Przypomnijmy, że już w sobotę drużyna rozpoczyna zgrupowanie w Hiszpanii. Tam rywalizacja o miejsca w składzie na pierwsze wiosenne kolejki wkroczy w decydującą fazę.

Kadra Górnika na zgrupowanie w Lloret de Mar

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Grzegorz Kasprzik, Sebastian Przyrowski.

Obrońcy: Adam Danch, Paweł Golański, Ken Kallaste, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Marciss Oss, Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Paweł Widanow.

Pomocnicy: Armin Cerimagić, Roman Gergel, Erik Grendel, Michał Janota, Aleksander Kwiek, Sebastian Leszczak, Łukasz Madej, Szymon Matuszek, Bartosz Pikul, Radosław Sobolewski, Sebastian Steblecki, Bartłomiej Olszewski, Filip Żagiel, Bartłomiej Gajda.

Napastnicy: Maciej Korzym, Szymon Skrzypczak, Jose Kante.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?