Ruch Chorzów. Pierwsze wzmocnienia. Łukasz Hanzel z kontraktem

Ruch Chorzów nie jest już objęty zakazem transferowym, a o to oznacza, że może podpisywać umowy z nowymi zawodnikami. Z klubem z Cichej związał się Łukasz Hanzel, były gracz Piast Gliwice. Jeszcze w piątek umowę ma podpisać Łukasz Moneta z Legii Warszawa.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Komisja Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła zakaz transferowy, jaki ciążył na chorzowskim klubie. Stąd i pierwsze zimowe transfery.

Łukasz Moneta pochodzi z Raciborza. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowych LKS Brzezie i Unii. Później grał jeszcze w LKS Nędza i LZS Leśnica, skąd w 2013 roku trafił do Legii. Na swoim koncie ma dwa występy w Ekstraklasie. 2015 rok spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. W zakończonej rundzie jesiennej pierwszej ligi rozegrał 19 spotkań, w których strzelił trzy gole. Z drużyną niebieskich trenował już przez kilka dni pod koniec ubiegłego roku. 21-letni Moneta to lewy pomocnik, choć może również grać jako lewy obrońca. Zawodnik ma podpisać umowę dziś po południu.

Hanzel, 29-letni pomocnik, urodził się w Cieszynie. Jest wychowankiem LKS Pogórze. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował także barwy Beskidu Skoczów, Rozwoju Katowice, Zagłębia Lubin (debiut w Ekstraklasie) i Piasta Gliwice. Ostatnie pół roku spędził w Wigrach Suwałki, notując 12 pierwszoligowych występów, w których strzelił trzy gole. Na swoim koncie ma także 152 mecze i 9 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnik podpisał dwuletnią umowę.

Szanse na podpisanie umowy ma jeszcze 19-letni Damian Rasak. Pomocnik spędził ostatnie lata we Włoszech, gdzie występował w drużynach juniorskich Chievo Werona i FC Bari. Ostatnio grał w czwartoligowym SEF Torres. Zawodnik ma wyjechać z Ruchem na rozpoczynające się w niedzielę zgrupowanie na Cyprze.

W kadrze na obóz ma się też znaleźć miejsce dla chorzowskiej młodzieży, czyli Jakuba Wagnera i Przemysława Bargiela. Niespełna 16-letni Bargiel podpisał swój pierwszy, 2,5-letni, profesjonalny kontrakt.