Ranking 2015. Kto najlepszym trenerem?

30 stycznia na gali połączonej z balem sportu zostaną ogłoszone wyniki XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Nagroda trafi wówczas m.in. do najlepszego trenera w województwie podlaskim w 2015 roku.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Do tytułu trenera 2015 roku nominowanych jest siedem osób. Wcześniej zaprezentowaliśmy już pięciu wyróżnionych (Karol Sikorski - lekkoatletyka, Hańcza Suwałki; Paweł Lenkiewicz - badminton, Hubal Białystok; Malwina Wojtulewicz - lekkoatletyka, Podlasie Białystok; Michał Lićwinko - lekkoatletyka, Podlasie Białystok; Adam Pogorzelski - strzelectwo, Kaliber Białystok). Dziś czas na ostatnich dwóch.

Paweł Pasiak (boks, OSiR Suwałki) jest m.in. trenerem reprezentacji kobiet w boksie. W 2015 roku jego podopieczne zdobyły trzy medale na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich. W Baku na podium stawały Sandra Drabik (srebro), Lidia Fidura (brąz) oraz Aneta Rygielska (brąz). Ponadto zawodniczki OSiR Suwałki, prowadzone przez Pasiaka, w minionym roku zdobyły trzy srebrne medale w mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych.

Jakub Jaworski (short-track, Juvenia Białystok) to były łyżwiarz, startował m.in. na Igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Obecnie jest on trenerem siły, a współpracują z nim m.in. Patrycja i Natalia Maliszewskie, które są najlepszymi specjalistki short-tracku w Polsce. Starsza z sióstr Patrycja w 2015 roku zdobyła dwa medale na mistrzostwach Europy. W końcówce roku odniosła natomiast poważną kontuzję i teraz dochodzi do zdrowia m.in. pod okiem Jaworskiego. Z kolei Natalia kapitalnie spisywała się w pierwszych zawodach Pucharu Świata w obecnym sezonie. Między innymi na imprezie w Montrealu zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów (po raz pierwszych w historii zawodniczka z Polski zajęła tak wysoką pozycję).

Nagroda dla najlepszego trenera zostanie wręczona 30 stycznia. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki w pozostałych kategoriach XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Zostaną przyznane tytuły: najlepszego sportowca, nadziei olimpijskiej, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trenera w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego.