Górnik Zabrze. W tym sezonie utrzymanie, a w następnym? Ambitne plany właściciela

- Priorytetem dla Górnika Zabrze na pierwszą część roku jest oczywiście utrzymanie w Ekstraklasie - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Z następnymi rozgrywkami wiąże już natomiast znacznie większe nadzieje...
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Pod względem sportowym miniony rok była dla Górnika Zabrze fatalny (spośród zespołów, które rozegrały w tym czasie wszystkie 39 ligowych kolejek, gorzej punktowało tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała). Czy 2016 będzie lepszy? O scenariusz na kilkanaście najbliższych miesięcy zapytaliśmy Krzysztofa Lewandowskiego.

Wiceprezydent Zabrza, czyli właściciela klubu, rozpoczyna jednak od... drużyny narodowej. - Myślę, że ten rok będzie należał przede wszystkim do niej. Oczywiście, w piłce nożnej trudno cokolwiek przewidzieć, ale uważam, że mamy naprawdę dużą szansę, by na mistrzostwach Europy sprawić niespodziankę - mówi Lewandowski.

A co z Górnikiem? - Priorytetem na pierwszą część roku jest oczywiście utrzymanie w Ekstraklasie. Liczę również, że w nowym sezonie ta maszynka rozkręci się już na tyle, by powalczyć o wyższe cele - o górną połówkę tabeli, a może i o europejskie puchary. Choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to zadanie łatwe... - podkreśla wiceprezydent miasta.