Gładkie zwycięstwo MKS Selgros. Ruch był bez szans

W XV kolejce PGNiG Superligi piłkarki ręczne MKS Selgros bez najmniejszych problemów uporały się z Ruchem Chorzów. Lublinianki wygrały różnicą 11 bramek, a najskuteczniejszymi zawodniczkami w ich szeregach były Agnieszka Kocela i Małgorzata Rola, które zdobyły po osiem bramek.

Przed meczem za zdecydowane faworytki uchodziły gospodynie. One przystępowały do spotkania z pozycji lidera, a chorzowianki wygrały w tym sezonie zaledwie dwa razy. Wprawdzie w zespole lubelskim z powodu chorób i kontuzji zabrakło czterech zawodniczek, bo do niegrających już wcześniej Kristiny Repelewskiej, Jessiki Quintnio i Honoraty Syncerz dołączyła Iwona Niedźwiedź, ale na tle słabiutkiego Ruchu niewiele to zmieniało.

Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z przewidywaniami. Po pięciu minutach gry MKS Selgros prowadził 4:0. Potem jednak lublinianki najwyraźniej się rozprężyły i do głosu doszły Ślązaczki, które zaczęły odrabiać straty. Po trzech golach z rzędu przewaga stopniała do jednej bramki i taki dystans utrzymywał się do 20. minuty. Potem wszystko wróciło do normy i mistrzynie Polski zaczęły systematycznie zwiększać dystans. Do przerwy zespół trener Sabiny Włodek prowadził 14:8.

W drugiej połowie przewaga gospodyń zaczęła rosnąć, choć w pierwszych minutach po zmianie stron zawodniczki Ruchu starały się nie dopuścić do zwiększenia start. Z upływem czasu chorzowianki zaczęły jednak mięknąć. W 53. minucie, po trafieniu Katarzyny Kozimur, MKS Selgros wygrywał już dziesięcioma bramkami (29:19). W końcówce bardzo skutecznie grała Rola, która raz za razem pokonywała chorzowskie bramkarki i ostatecznie drużyna lubelska wygrała 34:23.

W następnej kolejce MKS Selgros zmierzy się 23 stycznia na wyjeździe z KPR Jelenia Góra.