Pogoń nie zwalnia tempa. Tym razem rozbiła Błękitnych Stargard

Trzy sparingi i prawie dwadzieścia bramek. Dorobek podopiecznych Czesława Michniewicza w tegorocznych sparingach jest imponujący.

O ile wysokie zwycięstwa nad grającymi w ligach okręgowych Mewą Resko i Arkonią Szczecin nikogo nie zdziwiły, o tyle zdemolowanie Błękitnych Stargard można uznać za małą niespodziankę. Wszak zespół Krzysztofa Kapuścińskiego już od niepamiętnych czasów posiadał patent nad Pogoń i regularnie wygrywał z Dumą Pomorza w grach kontrolnych.

Gruzin zaczął

W środowe popołudnie długa passa została jednak spektakularnie przerwana. Strzelanie rozpoczęło się już w 8. minucie. Dokładną piłkę w pole karne posłał Ricardo Nunes, a tam wynik celnym strzałem głową otworzył Wladimer Dwaliszwili. Kilka minut później było już 2:0 i za ciosem znowu poszedł gruziński napastnik. Tym razem zadanie miał jednak łatwiejsze, ponieważ całą akcję wypracował testowany Ismael Traore, a on tylko dobił piłkę, która wcześniej trafiła w słupek.

Portowcy w pierwszej połowie dorzucili jeszcze jednego gola. Nunes w nietypowy dla siebie sposób (głową) wykorzystał znakomite podanie Adama Frączczaka. W drugiej połowie na boisku przy Pomarańczowej zameldowała się nieco przemeblowana jedenastka, ale nie miało to wpływu na postawę Pogoni, która podwoiła swój dorobek.

Kort się przebudził

W drugiej odsłonie spotkania w końcu błysnął Dawid Kort. Na młodego pomocnika mocno liczą wszyscy kibice Pogoni, ale w poprzednich dwóch meczach nie zachwycił. W starciu z Błękitnymi zaliczył jednak udane trzy kwadranse. Wychowanek Dumy Pomorza zaliczył asystę przy jednej z dwóch bramek Łukasza Zwolińskiego, a potem sam ustalił wynik spotkania na 6:0.

Na pochwały zasługuje także testowany Ismael Kam Traore. Iworyjczyk szczególnie w pierwszej połowie szalał na boisku i popisał się kilkoma efektownymi, indywidualnymi akcjami. Pogoń ostatni sparing przed wylotem do Turcji rozegra w sobotę o 11:00 z Kotwicą Kołobrzeg. Także na sztucznej płycie przy Pomarańczowej. Po tym spotkaniu trener Czesław Michniewicz poda listę 25 zawodników, którzy wylecą w poniedziałek do Belek.

Pogoń Szczecin 6-0 Błękitni Stargard Szczeciński

Bramki: Wladimer Dwaliszwili 8, 16, Ricardo Nunes 23, Łukasz Zwoliński 64, 67, Dawid Kort 74

Pogoń: Jakub Słowik (46, Dawid Kudła) - Adam Frączczak (46, Sebastian Rudol), Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński (46, Sebastian Murawski), Mateusz Lewandowski - Ismaël Traoré (63, Michał Stańczyk), Rafał Murawski (46, Jakub Piotrowski), Mateusz Matras (46, Dawid Kort), Takafumi Akahoshi (46, Miłosz Przybecki), Ricardo Nunes (46, Ádám Gyurcsó) - Wladimer Dwaliszwili (46, Łukasz Zwoliński).