Sport.pl

Sypią się rywale Zawiszy. Finansowy krach Stomilu i Dolcanu

Piąty i szósty zespół I ligi przeżywa ogromne kłopoty finansowe. Dolcan Ząbki cierpi z powodu upadłości banku. Stomil Olsztyn stracił głównego sponsora. Piłkarze proszą o pomoc inne firmy.
Problemy Dolcanu wzięły się z upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Firma deweloperska Dolcan, sponsor zespołu trzymała w nim swe aktywa. Prezes Dolcanu zwrócił się już do miasta o pomoc. Najprawdopodobniej klub otrzyma pomoc, ale z pewnością nie będą to takie pieniądze, które w pełni zrekompensują utratę wpływów.

Jeszcze większe problemy ma Stomil. Od stycznia 2015 główny sponsor klubu, Galeria Warmińska, wymówiła umowę. Zespół pozostaje na łasce ratusza, który niechętnie wspiera piłkę nożną w Olsztynie. W spółce akcyjnej Stomil SA udziałowcami są miasto Olsztyn oraz stowarzyszenie OKS Stomil Olsztyn. Odbyło się kilka dni temu walne zgromadzenie, ale skończyło niczym. Kolejny termin walnego zgromadzenia akcjonariuszy został wyznaczony na koniec stycznia. Wtedy mają też zostać przedstawione prognozy finansowe na rundę wiosenną.

Piłkarze wystosowali oświadczenie, w którym proszą o pomoc olsztyńskie firmy. Zaproponowali, żeby obejmowały "patronatem finansowym jednego zawodnika klubu przez jedną firmę na okres rundy wiosennej, tj. do 30 czerwca 2016 r."

Więcej o: