Ranking 2015. Najlepszy trener

Bez dobrych trenerów trudno o dobre wyniki. W XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej wyróżnieni są więc też szkoleniowcy.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu zostanie podsumowany 2015 rok w sporcie w województwie podlaskim. Wówczas zostaną ogłoszone wyniki XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Nagrody trafią do: najlepszego sportowca, najlepszego trenera, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trenera w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego oraz zostanie przyznany tytuł nadziei olimpijskiej.

Do tytułu najlepszego trenera nominowanych jest siedem osób. Dziś przedstawiamy trójkę związaną z lekką atletyką.

Michał Lićwinko to bezpośredni trener najlepszej skoczkini wzwyż w Polsce i jednej z najlepszych na świecie Kamili Lićwinko. Były kulomiot, z powodu kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć karierę, wraz ze swą żoną tworzy zgrany duet. Odkąd Michał Lićwinko odpowiada za treningi Kamili ta osiąga coraz lepsze rezultaty. W 2015 roku zawodniczka Podlasia Białystok na mistrzostwach świata w Pekinie zajęła czwarte miejsce. Z kolei podczas halowych mistrzostw Europy wywalczyła brązowy medal. W 2015 roku po raz kolejny ustanowiła rekord Polski. Na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu pokonała poprzeczkę zawieszona na wysokości 202 cm. Kamila Lićwinko jest też mistrzynią kraju na otwartym stadionie.

Karol Sikorski to z kolei bezpośredni trener niezwykle utalentowanej Marii Andrejczyk. Oszczepniczka Hańczy Suwałki w 2015 roku została mistrzynią Europy juniorów w rzucie oszczepem (59,73 m). Wywalczyła również mistrzostwo Polski juniorów. Ponadto startowała w mistrzostwach świata seniorów. W sierpniu podczas zawodów w Cetniewie ustanowiła rekord Polski juniorek podsyłając oszczep na odległość 62,11 m.

Malwina Wojtulewicz wcześniej uprawiała rzut młotem. Teraz swą wiedzę przekazuje swym podopiecznym. Jednym z nich jest Wojciech Nowicki, który w 2015 roku sprawił jedną z największych niespodzianek podczas mistrzostw świata. Zawodnik Podlasia Białystok wywalczył w Pekinie brązowy medal w konkursie rzutu młotem. Miejsce na podium zapewnił sobie ostatnim rzutem, posyłając młot na odległość 78,55 m. Ponadto w 2015 roku Nowicki został też wicemistrzem Polski.