Druga sparingowa porażka Jagiellonii. Tym razem z Wigrami

Piłkarze Jagiellonii przegrali drugi sparing w okresie przygotowawczym. We wtorek ponieśli porażkę 1:2 z Wigrami Suwałki
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wtorkowy mecz rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim w Białymstoku zgromadził sporo kibiców, którzy mimo dość sporego mrozu postanowili zobaczyć w jakiej formie są zawodnicy obu drużyn. W pierwszych minutach lepiej prezentowali się przygotowujący się do zmagań w ekstraklasie piłkarze Jagiellonii. Już w piątej minucie ładną akcję przeprowadził Fedor Cernych, który następnie podał piłkę do Przemysława Frankowskiego. Pomocnik Jagiellonii nie wpisał się jednak na listę strzelców. Potem na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Grzyb, ale i po uderzeniu kapitana piłka nie znalazła drogi do bramki. W końcu jednak w 39. minucie białostoczanie zdobyli pierwszego gola w okresie przygotowawczym (w pierwszym zimowym sparingu przegrali 0:1 z Żalgirisem Wilno). Z rzutu wolnego dośrodkował Karol Mackiewicz, a pod bramką I-ligowca najlepiej odnalazł się Martin Baran.

Po pierwszej połowie Jagiellonia prowadziła 1:0, ale równie dobrze mógł być też remis. Kilka minut przed startą gola Wigry miały bowiem dobre okazje do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hiszpana Omara Santany Krzysztofa Barana próbowali strzałami zaskoczyć Kamil Adamek i Miłosz Kozak. Bramkarz Jagiellonii spisał się jednak bardzo dobrze, a gdy w kolejnej sytuacji zabrakło go na linii bramkowej, to piłkę wybił Jacek Góralski.

W przerwie obaj szkoleniowcy wymienili składy i lepiej prezentowali się zawodnicy Wigier. Piłkarze z Suwałk dość szybko doprowadzili do wyrównania. W 55. minucie gola zdobył Kamil Zapolnik, a w 88. minucie wynik spotkania ustalił Damian Gąska. Tym samym tradycji stało się zadość. W ostatnim czasie Jagiellonia dość regularnie gra w okresie przygotowawczym z Wigrami i to ekipa z Suwałk wygrywa.

Tak w Jagiellonii, jak też w Wigrach nie zagrali wszyscy zawodnicy. W drużynie z Białegostoku z powodów kłopotów zdrowotnych zabrakło m.in. Konstantina Vassiljeva, Alvarinho, Igorsa Tarasovsa czy Marka Wasiluka. W suwalskim zespole zabrakło z kolei Bartłomieja Kalinkowskiego, Davida Makaradze i Dominika Szyszki.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2 (1:0)

Strzelcy bramek: Martin Baran (39.) - Kamil Zapolnik (55.), Damian Gąska (88.).

Jagiellonia - I połowa: K. Baran - Sirok, M. Baran, Madera, Tomasik - Grzyb, Góralski - Frankowski, Świderski, Mackiewicz - Cernych. II połowa: Karpieszuk - Olszewski, Łupiński, Koźlik, Pajnowski - Szymonowicz, Romanczuk - Grzelczak, Falon, Straus - Sekulski.

Wigry - I połowa: Zoch - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Widejko - Santana, Atanacković, Olszewski, Kozak, Żebrowski - Adamek. II połowa: Salik - Bogusz, Wichtowski, Lauryn - Rozmus, Dadok, Gąska, Tarnowski, Gidelski, Biel - Zapolnik.