Liga Mistrzów. Walkower dla Asseco Resovii, Tomis ukarany

Jest już oficjalna decyzja Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). Asseco Resovia otrzyma walkower za mecz z rumuńskim Tomisem Konstanta. Rywale na początku stycznia wycofali się z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTomis w poprzednim sezonie był rewelacją rozgrywek w Lidze Mistrzów, wygrał nawet swoją grupę. W tegorocznych rozgrywkach od początku miał problemy, aż w końcu wycofał się z gry po tym, jak zespół opuścili najlepsi gracze. A wszystko oczywiście przez problemy organizacyjno-finansowe.

W efekcie mistrzowie Polski, Asseco Resovia nie rozegra w środę meczu z Rumunami. Spotkanie, które miało odbyć się w Rzeszowie zostało odwołane, a rzeszowianie otrzymali od CEV walkowera 3:0, a to oznacza, że wygrali już swoją grupę i w losowaniu par play-off będą rozstawieni. Chyba, że otrzymają organizację turnieju finałowego w Krakowie, wtedy nie musieliby grać play-offów. Nieoficjalnie mówi się jednak, że gospodarzem turnieju będzie Lube Banca Civitanova, a resoviacy będą musieli walczyć o awans do Final Four na boisku.

Po wycofaniu się Tomisu nie odbędzie się także kolejny mecz w tej grupie, pomiędzy Rumunami i szwajcarskim #Dragons Lugano. Tutaj także rywale otrzymają walkower 3:0.

Oprócz tego Tomis Konstanta otrzymał od CEV także spore kary: 28 tys. EURO za nierozegranie dwóch spotkań i 14 tys. EURO za brak transmisji z nich. Do tego rumuński klub nie będzie mógł przez trzy lata występować w europejskich pucharach.