Do kogo trafi tytuł nadziei olimpijskiej?

Zuzanna Ćwiklińska, Patrycja Borys, Natalia Maliszewska - to kolejne nominowane osoby do tytułu nadziei olimpijskiej w XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wyniki jubileuszowego rankingu zostaną ogłoszone 30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu. Tytuł nadziei olimpijskiej otrzyma ktoś z szóstki nominowanych. Wcześniej przedstawiliśmy sylwetki trzech lekkoatletek: Daria Zabawska (rzut dyskiem, Podlasie Białystok), Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą, Podlasie Białystok), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem, Hańcza Suwałki). Teraz czas na pozostałą trójkę.

Zuzanna Ćwiklińska (łucznictwo, Hubal Białystok). W 2015 roku zdobyła ona złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach Polski, a ponadto srebrny na halowych mistrzostwach kraju młodzieżowców. Ćwiklińska nieźle spisywała się również w rywalizacji z seniorami. We wrześniu dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium podczas seniorskich mistrzostw Polski.

Patrycja Borys (boks, Hetman Białystok). Zawodniczka ta w 2015 roku brała udział m.in. w mistrzostwach Europy juniorek. W imprezie rozgrywanej na Węgrzech zdobyła brązowy medal. Ponadto wywalczyła złoty krążek na odbywających się w Grudziądzu mistrzostwach Polski kadetów.

Natalia Maliszewska (short-track, Juvenia Białystok). Łyżwiarka w 2015 roku świetnie spisywała się m.in. na zawodach z cyklu Pucharu Świata. Na imprezie w Montrealu zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów (po raz pierwszych w historii zawodniczka z Polski zajęła tak wysoką pozycję). Na pozostałych imprezach z cyklu Pucharu Świata łyżwiarka Juvenii również rywalizowała w finałach. Ponadto Natalia Maliszewska to mistrzyni Polski, jak też członkini sztafety, która na mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce.

Podczas gali nagrody trafią nie tylko do nadziei olimpijskiej, ale też do: najlepszego sportowca, najlepszego trenera, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trenera w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego.