Pogoń Szczecin znowu nad Bałtykiem. Rozpoczęła drugie zgrupowanie

Piłkarze Dumy Pomorza na niedzielę mogli wrócić do Szczecina i chwilę odpocząć, ale już w poniedziałek rano z powrotem musieli zameldować się w Pobierowie.
Portowcy rozpoczęli tym samym drugą część zgrupowania nad polskim morzem.

- W minionym tygodniu odpowiednio rozłożyliśmy proporcję - mówi trener Pogoni, Czesław Michniewicz. - Do południa z reguły pracowaliśmy nad motoryką. Wbrew pozorom to trudne zajęcia, które dodatkowo wymagają absolutnie maksymalnego zaangażowania.

Pierwsze zimowe obozy przygotowawcze dla większości zawodników są najgorszym okresem w roku. Aura nie sprzyja, a przez całe dnie wykonuje się żmudne ćwiczenia fizyczne na hali. Sztab szkoleniowy Pogoni dba jednak o to, żeby piłkarze czasami mogli się uśmiechnąć. Po pierwsze maksymalnie urozmaicając zajęcia zabawami, a po drugie...

- Po południu mieliśmy już treningi z piłkami, więc to do końca nie jest tak jak się mówi, że zawodnicy w ogóle nie mają kontaktu z futbolówkami. Oczywiście mimo wszystko jest to dla nich bardzo ciężki okres. Wstają wcześnie rano i przez kilka dni trenują od rana do wieczora. Ale nie da się tego ominąć - mówi szkoleniowiec granatowo-bordowych.

Teraz to samo

- W drugim tygodniu harmonogram będzie wyglądał w ten sam sposób. Mam nadzieję, że zawodnicy choć trochę odpoczęli i teraz wracamy do ciężkiej pracy - mówi Michniewicz.

Zgodnie z zapowiedziami na drugim zgrupowaniu zameldowała się ta sama trzydziestka zawodników co w zeszłym tygodniu, ale sa też dwie nowe twarze. Już dzisiaj do drużyny dołączył zdolny pomocnik z drużyny juniorów starszych - Rafał Maćkowski, a we wtorek ma przyjechać awizowany wcześniej Ismael Kam Traore. Iworyjczyk był już sprawdzany na początku grudnia, a teraz będzie kontynuował testy. Zaprezentuje się w dwóch sparingach, które zaplanowano na najbliższy tydzień. To najprzyjemniejsze momenty dla zawodników.

- Mecz z Mewą Resko był najfajniejszym treningiem jaki ostatnio mieliśmy - śmieje się Łukasz Zwoliński. - Trener od przygotowania fizycznego, Piotr Jankowicz mocno daj nam w kość, ale mamy świadomość, że to zaprocentuje w czasie ligowych spotkań.

W środę o 16:00 Pogoń zagra mecz kontrolny z Błękitnymi Stargard (na razie zaplanowano go w Pobierowie, ale może to ulec zmianie), a potem Portowcy znowu zaprezentują się swoim kibicom.

- W piątek wieczorem wracamy do Szczecina i w sobotę o 11 gramy przy Pomarańczowej z Kotwicą Kołobrzeg. Już w poniedziałek rano wylatujemy natomiast na obóz do Turcji - nakreśla plan Michniewicz. - Czego nam teraz życzyć? Przede wszystkim, żeby omijały nas kontuzje.

Kadra na drugą część zgrupowania w Pogorzelicy:

Bramkarze: Dawid Kudła, Jakub Słowik, Bartosz Piotrowski, Adrian Henger.

Obrońcy: Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Ricardo Nunes, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Sebastian Murawski, Hubert Matynia, Błażej Chouwer, Michał Stańczyk.

Pomocnicy: Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Adam Frączczak, Karol Danielak, Mateusz Matras, Marcin Listkowski, Michał Walski, Miłosz Przybecki, Jakub Piotrowski, Dawid Kort, Ádám Gyurcsó, Robert Obst, Konrad Bartoszewicz, Rafał Maćkowski, Ismael Kam Traore (testowany).

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Wladimer Dwaliszwili, Patryk Paczuk, Adam Nagórski (testowany).