Sensacyjny olimpijczyk! 18-latek Karol Robak jednym z najmłodszych uczestników igrzysk z Wielkopolski

Tylko nieliczni wielkopolscy sportowcy byli młodsi od Karola Robaka, gdy startowali na igrzyskach olimpijskich. W dniu ich rozpoczęcia taekwondzista AZS Poznań będzie liczył 18 lat 11 miesięcy i 13 dni. Dostać się na taką imprezę w tak młodym wieku - to ogromne wydarzenie.
Niewielu zawodników, którzy reprezentowali barwy Wielkopolski na igrzyskach olimpijskich, było młodszych od Karola Robaka. Lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz, która jako zawodniczka Olimpii Poznań startowała podczas ostatnich igrzysk w Londynie, miała w chwili ich rozpoczęcia 18 lat, 4 miesiące i 30 dni. W chwili, gdy rozpoczną się igrzyska w Rio de Janeiro (6 sierpnia), Karol Robak będzie od niej o niespełna siedem miesięcy starszy. Jeszcze młodsza od Patrycji Wyciszkiewicz (o dwa miesiące) była Aneta Pastuszka, potem Konieczna, w kajakarstwie na igrzyskach w Atlancie w 1996 roku. Rekordzistką jest Eliza Białkowska, gimnastyczka Pocztowca Poznań i Energetyka Poznań, która podczas igrzysk w Seulu w 1988 roku startowała w wieku 15 lat.

To dość niecodzienna sytuacja, by ktoś w tak młodym wieku zdobywał awans olimpijski. Na dodatek pochodzący z małej miejscowości Góra pod Tarnowem Podgórnym zawodnik jest dopiero trzecim polskim taekwondzistą, który będzie startował na igrzyskach olimpijskich. Pierwszą była także reprezentantka Wielkopolski - Aleksandra Uścińska z Poznania, która startowała na igrzyskach w Atenach w 2004 roku.

Dzisiaj Karol Robak startuje w Poznaniu i jest zawodnikiem AZS Poznań.