Górnik Zabrze. Krzysztof Lewandowski: Trzy trybuny na WDŚ? Ryzyko to pięć procent [ROZMOWA]

- Pani prezydent Mańka-Szulik co tydzień spotyka się z przedstawicielami spółki Stadion w Zabrzu, a ci nie informują o niczym, co powinno nas niepokoić - Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, odnosi się do stanu prac na stadionie Górnika Zabrze.
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

W sobotę serwis roosevelta81.pl poinformował, że otwarcie trzech trybun stadionu Górnika Zabrze na derby z Ruchem Chorzów (21 lutego) jest właściwie nierealne. Klub szybko te wieści zdementował, powołując się na zapewnienia ze strony właściciela, czyli miasta. Do tablicy wywołaliśmy więc Krzysztofa Lewandowskiego, wiceprezydenta Zabrza.

- Myślę, że wiem, skąd się wzięło to nieporozumienie - nie zapowiadaliśmy, że przed pierwszym wiosennym meczem zakończymy absolutnie wszystkie prace. Realnie patrząc, planujemy to na czerwiec - mówi Lewandowski.

Kamil Kwaśniewski: Z czym nie uda się zdążyć?

Krzysztof Lewandowski: Dopiero niedawno został rozstrzygnięty przetarg na parking podziemny, więc jego na pewno nie będzie. Więcej czasu potrzeba również na dokończenie strefy komercyjnej od strony ulicy Roosevelta. Może się także zdarzyć, że nie zdążymy otworzyć wszystkich toalet. Chodzi jednak o pojedyncze przypadki. A że generalnie liczba toalet ma być przystosowana do docelowej pojemności stadionu [blisko 32 tysiące miejsc - przyp. red.], to te kilka toalet mniej podczas meczu z Ruchem nie będzie stanowiło problemu. Wszystkie normy zostaną spełnione.

Tak szczerze - czy istnieje ryzyko, że Wielkich Derbów Śląska nie będzie mogło obejrzeć z trybun 24 tysięcy kibiców?

- Zagrożenie jest niewielkie. Myślę, że wynosi pięć procent. Teoretycznie bowiem jakieś zastrzeżenia mogą zgłosić straż pożarna czy sanepid. Z drugiej strony - pani prezydent Mańka-Szulik co tydzień spotyka się z przedstawicielami spółki Stadion w Zabrzu, a ci nie informują o niczym, co powinno nas niepokoić.

Słychać jednak głosy, że - owszem - na derby trzy trybuny będą dostępne, ale zostaną przygotowane dość prowizorycznie.

- Wszyscy będą zadowoleni. Tam, gdzie kibice będą mieli wstęp, warunki będą na dobrym poziomie.

Więcej o: