Medale wioślarzy niepełnosprawnych. Na ergometrze

Złoty i brązowy medal zdobyli niepełnosprawni wioślarze Lotto/Bydgostii na mistrzostwach Europy w Gyor.
Na Węgrzech odbyły się halowe mistrzostwa Europy na ergometrze wioślarskim. W ich trakcie odbyły się również konkurencje osób niepełnosprawnych. Wioślarze Lotto/Bydgostii wywalczyli  dwa medale.

Krzysztof Pikulski wywalczył złoty medal, a Katarzyna Soczewka brązowy medal w konkurencjach osób niepełnosprawnych (LTA). Trenerem sportowców jest Kazimierz Fiut. W zawodach uczestniczyło kilkaset zawodniczek i zawodników w kategorii seniorek, seniorów oraz konkurencjach osób niepełnosprawnych, w tym trzyosobowa reprezentacja bydgoskiego klubu. Kategoria LTA (dystans 1000 metrów) - kobiet 1. Valentina Żagot (Rosja) 03:44,00, 2. Maria Dorn (Austria) 3:58,00; 3. Katarzyna Soczewka (Polska) 4:04,70 Kategoria LTA (dystans 1000 metrów) - mężczyzn 1. Krzysztof Pikulski (Polska), Lotto/Bydgostia 2:59,80; 2. Robert Niesyczyński (Polska), 3:10,00; 3. Andrejs Kirins (Łotwa) 3:14,40