Pierwszy sprawdzian Wigier i Olimpii

I-ligowi piłkarze Wigier Suwałki przegrali w sobotę 0:1 z II-ligową Olimpią Zambrów

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Sobotnie spotkanie w Zambrowie było pierwszym meczem kontrolnym dla obu ekip w okresie przygotowawczym. Jedyną bramkę w tym pojedynku w 37. minucie zdobył Wojciech Dziemidowicz.

- Wynik nie jest najważniejszy, podczas gier kontrolnych sprawdza się przede wszystkim różne warianty, zawodników. Oczywiście jednak też każde zwycięstwo daje kopa do pracy - mówi Piotr Zajączkowski, trener drużyny z Zambrowa. - Pierwsza połowa była wyrównana, nam się udało strzelić bramkę po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. W drugiej części przeciwnik nas zdominował, ale nie straciliśmy gola.

W barwach Olimpii zagrało dwóch nowych zawodników: Robert Tunkiewicz (ostatnio Siarka Tarnobrzeg) i Patryk Stypułkowski (Pogoń Łapy).

W Wigrach sprawdzani byli natomiast czterej piłkarze: Hiszpan Omar Santana, Bartłomiej Olszewski (rezerwy Górnika Zabrze), Paweł Gidelski (Unia Warszawa), Robert Dadok (Stadion Śląski Chorzów).