Sport.pl

Legia Warszawa interesuje się piłkarzem Jagiellonii Białystok. A on: "Darzę ogromną sympatią Lecha Poznań"

Blisko 19-letni napastnik Jagiellonii Białystok Karol Świderski jest obserwowany przez Legię Warszawa. - Jestem spod Poznania, więc od zawsze wszyscy koledzy z podwórka, tak jak i ja, byliśmy za Lechem - mówi zawodnik.


Kilka dni temu w audycji radia TOK FM prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski przyznał, że stołeczny klub interesuje się Karolem Świderskim z Jagiellonii Białystok. To napastnik, który 23 stycznia skończy 19 lat. Rozgrywa właśnie swój drugi sezon w ekstraklasie, a zadebiutował w niej latem 2014 roku jako 17-latek. Do dziś rozegrał 25 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Jest też ważnym graczem reprezentacji Polski do lat 19.

We wspomnianej audycji zachęcony przez Bogusława Leśnodorskiego szef skautingu Legii Warszawa Radosław Kucharski opowiadał: - Patrząc przez naszą pracę przez ostatni okres, to bardzo dużo czasu spędzamy na obserwacjach Karola Świderskiego. Ten lewonożny chłopak ma przed sobą dużą przyszłość.

Zawodnik Jagiellonii to rodowity Wielkopolanin. Pochodzi z Rawicza i w tamtejszej Rawii zaczynał grę w piłkę, potem trafił do UKS SMS Łódź, z którego przeniósł się do klubu z Podlasia. Niedawno zawodnik udzielił wywiadu, który opublikowała strona jagiellonia. net. Karol Świderski mówił m.in.: - Jestem spod Poznania, więc od zawsze wszyscy koledzy z podwórka, tak jak i ja, byliśmy za Lechem. Darzę ogromną sympatią Lecha Poznań.

Dodał też, co myśli o przenosinach do innego polskiego klubu: - Zobaczymy jak to się potoczy, ale myślę, że na pewno wolałbym iść bezpośrednio za granicę niż do Lecha, czy Legii. Tam bardzo ciężko jest obecnie z przebiciem. Legia kupuje praktycznie każdego. Tam byłoby ciężko z graniem. Cieszę się, że jestem w Jagiellonii, tutaj stawiają na młodzież i chciałbym tu zostać.

W czwartek nastolatek podpisał nowy, trzyletni kontrakt z białostockim klubem.

Więcej o:
Skomentuj:
Legia Warszawa interesuje się piłkarzem Jagiellonii Białystok. A on: "Darzę ogromną sympatią Lecha Poznań"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX