Sport.pl

Super promocja Lowlanders i Białegostoku [WIDEO]

Film ?Primacol Lowlanders. The Urban Tribe? promuje zespół futbolu amerykańskiego i miasto Białystok. Naprawdę warto go obejrzeć.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Naszym celem jest bycie świetną drużyną. Wspólnie chcemy coś zmienić w tym mieście - mówią w spocie Lowlandersi. Czterominutowy film opowiadający o drużynie uprawiającej futbol amerykański powstał dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

- W zamian drużyna zobowiązała się do promocji miasta poprzez ekspozycję logo "Wschodzący Białystok" podczas rozgrywek sportowych, imprez, widowisk oraz spotkań promujących sport. To dla nas szczególny rodzaj promocji, trafiający z pozytywnym przekazem do szerokiego środowiska ludzi w różnym wieku, w całym kraju - informuje zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.Historia klubu Lowlanders sięga początku 2006 roku, kiedy na forum kibiców Jagiellonii Białystok pojawił się temat z propozycją utworzenia w Białymstoku drużyny futbolu amerykańskiego. Na pierwszy trening przybyło dziesięć chętnych osób. Jednak po kilku miesiącach zabrakło trenera, który przeszedł do drużyny Devils Wrocław. Działalność Lowlandersów została zawieszona na jakiś czas. Po reaktywacji zalegalizowano Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok. Pojawiły się sukcesy w rozgrywkach, a w 2008 roku drużyna dołączyła do rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dziś drużynę tworzy blisko 50 osób. Wśród białostoczan ludzie z różnych stron świata, dla których Białystok stał się domem, których połączyła wspólna pasja. Główni twórcy filmu promocyjnego - Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee - w porywający sposób to prezentują.

Więcej o: