Wisła Płock powoli wchodzi na wyższe obroty

Badania wydolnościowe, testy mocy, treningi indywidualne, a w sobotę pierwszy sparing w Ursusie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki - to tylko preludium do głównej części przygotowań, którą piłkarze nożni Wisły odbędą w Cetniewie.
Piłkarze wrócili do zajęć w poniedziałek. Biorą w nich udział niemal wszyscy zawodnicy, którzy grali w Wiśle jesienią łącznie z nowo pozyskanym z Chrobrego Głogów obrońcą 24-letnim Damianem Byrtkiem. - Został dobrze przyjęty, ale głównie trzyma się z Damianem Piotrowskim, którego dobrze zna z czasów wspólnych występów w Chrobrym - opowiada wiceprezes Wisły Tomasz Marzec. - Widać, że to profesjonalista w każdym calu, a takich potrzebujemy, wiedząc, jaki cel mamy do osiągnięcia.

Starania o obrońcę, który uchodzi za jednego z najlepszych defensorów pierwszej ligi, czyniło kilka klubów, w tym z ekstraklasy. Negocjacje zarówno z samym piłkarzem, jak i menedżerem trwały dwa-trzy tygodnie. Jak udało się go przekonać do gry w Wiśle?

- Mamy stabilną sytuację finansową, wysoki poziom sportowy i cel do zrealizowania - odpowiada Tomasz Marzec. - Z zawodnikiem rozmawiał też trener Marcin Kaczmarek, który przedstawił mu filozofię gry zespołu i plany, jakie ma wobec niego. Póki co, czeka go rywalizacja o miejsce w składzie m.in. z Bartłomiejem Sielewskim i Marko Radiciem.

Przypomnijmy też, że z Wisłą trenuje jej wychowanek Fabian Hiszpański, który ostatnie pół roku spędził w ekstraklasowym Podbeskidziu Bielsko-Biała. Tam jednak grał sporadycznie. Pojawiła się możliwość, by zawodnik wrócił do Płocka. Rozmowy na ten temat są o tyle utrudnione, że w Podbeskidziu zmienia się prezes. Hiszpański - jak na razie - dostał zgodę na przygotowania z Wisłą Płock. Ale czy dostanie zielone światło na powrót do rodzimego klubu? Niewykluczone, że na początku przyszłego tygodnia poznamy odpowiedź na to pytanie.

Można się natomiast spodziewać, że skład Wisły zasili jeszcze napastnik. - Szukamy nie tylko wzmocnienia na pierwszą ligę, ale takiego piłkarza, który jeśli awansujemy do ekstraklasy, będzie również przygotowany do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej - wyjaśnia wiceprezes Wisły. - Na pewno nie szukamy piłkarza anonimowego. Mogę jedynie zdradzić, że mamy kogoś na oku, prowadzimy z nim rozmowy. Chcielibyśmy tak poprowadzić sprawy związane z transferami, by kadra była skompletowana przed wyjazdem na obóz do Cetniewa. By tam mogła spokojnie się przygotowywać do rundy wiosennej.

A już w sobotę płoccy piłkarze nożni zagrają na wyjeździe pierwszy mecz kontrolny. Na sztucznym boisku w Ursusie ich rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz na żywo będzie można zobaczyć w internecie na Kanale Polskiej Telewizji Sportowej. Początek relacji o godz. 12.30.

Na 20 stycznia jest zaplanowany kolejny sparing. Wisła zmierzy się w Pruszkowie ze Zniczem, a 23 stycznia w drodze do Cetniewa nafciarze zagrają w Bydgoszczy z Zawiszą.