Plan imprez sportowych. Triathlon, turniej siatkówki...

Zawody triathlonowe, turniej siatkówki plażowej, sztafeta maratońska czy nocna Otyliada - to tylko niektóre imprezy, jakie w tym roku przygotował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jak mówi Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, trwają już zapisy do zawodów triathlonowych. Białostocka odsłona będzie czwartą - po Olsztynie, Augustowie i Blachowni - odsłoną zawodów rozgrywanych na dystansach olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu) oraz sprinterskim (odpowiednio 0,75 km/20km/5km).

- Przed rokiem startowało u nas 437 zawodników. W tym roku, po kilku dniach zapisów, mamy już około 150 zgłoszeń - dodaje dyrektor Paweł Orpik.

Ważną imprezą będzie turniej w ramach Mistrzostw Polski Siatkówki Plażowej. Przed rokiem, podczas weekendowego grania na Dojlidach padł frekwencyjny rekord - plażę odwiedziło wówczas 13,3 tys. osób!

Trwają już też zapisy do III Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego "Otyliada 2016". Marcowa impreza odbywa się pod patronatem Otylii Jędrzejczak. W czerwcu zaplanowano Sztafetę Maratońską Ekiden - Pomóżmy Razem, którą BOSiR współorganizuje wspólnie z Fundacją Białystok Biega. Zawody te mają charakter charytatywny - część z opłat startowych zostanie przeznaczona na potrzeby Hospicjum dla Dzieci. W 2015 roku w zawodach wystartowało 834 zawodników w 139 drużynach. W ramach tej akcji udało się przekazać ponad 40 tys. zł.

A przez cały rok w czterech dyscyplinach - piłce nożnej, koszykówce, siatkówce i tenisie stołowym - trwają rozgrywki Ligi Sportu. W tym roku weźmie w niej udział ponad dwa tysiące sportowców amatorów w wieku od 16 do 70 lat.

Ogromną popularnością cieszy się uruchomiona na Dojlidach wypożyczalnia zimowego sprzętu sportowego. Narciarze biegają po przygotowanym specjalnie z myślą o nich torze, ale też po zamarzniętej tafli zbiornika wodnego.

- Jesteśmy w Ośrodku Sportów Wodnych. Za oknem mamy śnieg. Ale śnieg to też woda, tylko w innym stanie skupienia - zauważa prezydent Tadeusz Truskolaski, który był pod wrażeniem i pracy ośrodka, i przygotowanych przez BOSiR imprez.

- Udało nam się naśnieżyć 600-metrowa trasę do biegów narciarskich. Mamy nadzieję, że będzie można korzystać z niej do marca - dodaje Orpik. Wylicza przy okazji, że w zeszłym roku narty wypożyczano tu 1700 razy, zaś w pierwszym tygodniu tego sezonu już 918 razy.

W 2015 roku BOSiR był zaangażowany w ponad 30 wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w których wystartowało ponad 11 tysięcy osób. W tym roku Ośrodek otwarty jest na propozycje mieszkańców. W kalendarzu na ten rok jest już ponad 20 imprez.