Zawisza pręży muskuły i testuje nowych piłkarzy [ZDJĘCIA]

Anglik Rhema Obed i Polak Mateusz Kasprzyk testowani są przez bydgoski klub. W czwartek wieczorem w Bydgoszczy pojawić się ma jeszcze obrońca z Bułgarii.
W czwartek rano nasi piłkarze ćwiczyli na siłowni. Kadra drużyny jest szeroka. W zajęciach biorą udział m.in. gracze wystawieni przez klub na listę transferową. Ale nie tylko oni. Od poniedziałku w Zawiszą trenuje Rhema Obed. Wychowanek londyńskiego Arsenalu grał m.in. w Singapurze, Izraelu, Grecji, Rumunii i ostatnio w słoweńskim NK Krsko.

- Piłkarsko prezentuje się nieźle. Musimy go jeszcze dokładnie przebadać. W sobotę zagra w sparingu z Wartą i jeśli dobrze wypadnie, to będziemy chcieli podpisać z nim umowę - zapowiada Łukasz Skrzyński, dyrektor sportowy Zawiszy.

Obok Obeda innym testowanym graczem jest 21-letni obrońca Mateusz Kasprzyk. Do tej pory był on podstawowym piłkarzem II-ligowego Okocimskiego Brzesko.

On także ma zagrać w sobotę. Kibice na boisku ze sztuczną murawą powinni też zobaczyć bułgarskiego obrońcę.

- Wieczorem ma wylądował w Polsce. Dopóki do tego nie dojdzie nie chciałbym ujawniać jego nazwiska. Pierwotnie rozmawialiśmy z innym obrońcom z Bułgarii, ale tamten transfer nie doszedł do skutku - dodaje Skrzyński.

W piątek nasz zespół czekają testy wydolnościowe. Dzień później Zawisza rozpocznie serię sparingów. O 12 naszym rywalem będzie Warta Poznań. Potem jeszcze przed wylotem na obóz do Hiszpanii podopieczni Zbigniewa Smółki zagrają z Nielbą Wągrowiec (30.01 w Bydgoszczy), Lechią Gdańsk (06.02 w Gdańsku), Olimpią Grudziądz (13.02 w Bydgoszczy) i Chojniczanką (27.02 w Bydgoszczy). To ostatnie spotkanie odbędzie się już po powrocie z Hiszpanii.