Lublin już oficjalnie jednym miast gospodarzy piłkarskich MME 2017

Europejska Federacja Piłki Nożnej oficjalnie poinformowała, że Lublin został jednym z miast gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku.
W grudniu 2015 roku Komisja Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA podjęła wstępną decyzję o tym, w jakich miastach będzie rozgrywany turniej. Organizację imprezy oprócz Lublina powierzono: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcom, Krakowowi i Tychom.

Teraz UEFA już oficjalnie to potwierdziła, a prezydentowi Lublina tę decyzję przekazał Polski Związek Piłki Nożnej. - Cieszy mnie, że kolejne tak ważne wydarzenie sportowe o międzynarodowej randze odbędzie się w naszym mieście. Lublin jest gotowy na przyjęcie uczestników Mistrzostw Europy - mówi prezydent Krzysztof Żuk. Wiosną w Lublinie odbędą się kolejne wizyty robocze przedstawicieli UEFA oraz PZPN związane z przygotowaniem tej imprezy.

W MME do lat 21 po raz pierwszy wystartuje 12 zespołów, bo do tej pory rywalizowało osiem. Turniej zostanie rozegrany w trzech grupach liczących po cztery zespoły. Pierwsza z nich będzie grała w Bydgoszczy i Gdyni, druga w Kielcach i Lublinie, a trzecia w Krakowie i Tychach. Mistrzostwa rozpoczną się 16 czerwca i potrwają do 30 czerwca 2017 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU