MKS Selgros pokonał Vistal Gdynia i jest liderem [zdjęcia]

Piłkarki ręczne mistrza Polski MKS Selgros okazały się lepsze od srebrnych medalistek z Vistalu Gdynia. Lublinianki wygrały u siebie różnicą czterech bramek i ponownie zasiadły w fotelu lidera.

Z racji występów drużyny lubelskiej w Pucharze Zdobywców Pucharów było to spotkanie zaległe. Wprawdzie MKS Selgros uchodził za faworyta, ale gospodynie wystąpiły w tym meczu w osłabionym z powodu kontuzji i chorób składzie. Zabrakło Kiristiny Repelewskiej, Jessiki Quintino, Honoraty Syncerz. Natomiast zagrała już Joanna Drabik.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po pięciu minutach gry i skutecznym rzucie karnym Marty Gęgi na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Potem na dwa gole odskoczyły gdynianki i taki dystans utrzymywał się przez kwadrans. W 20. minucie trafiła Emilia Galińska i Vistal wygrywał 9:6. Wówczas o przerwę poprosiła Sabina Włodek. Rady trenerki drużyny lubelskiej przyniosły pewien skutek i gospodynie po trafieniach Karoliny Bijan i Gęgi doprowadziły do wyrównania (9:9). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zespołu z Wybrzeża, który do przerwy prowadził 12:10.

Po zmianie stron lublinianki przystąpiły do odrabiania strat. Do remisu (13:13) doprowadziła Alesia Mihdaliova, a chwilę później po bramce Edyty Charzyńskiej MKS Selgros objął prowadzenie. Przez kolejne minuty trwała niezwykle zacięta walka i żadna z drużyn nie mogła się oderwać od rywala. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, po kolejnym trafieniu Moniki Kobylińskiej był remis 20:20. Potem zespół z Gdyni ogarnęła strzelecka niemoc, co skrzętnie wykorzystały gospodynie systematycznie zwiększając przewagę. Po golu bardzo skutecznej w drugiej połowie Mihdaliovej drużyna lubelska wygrywała 24:20 i już do końca tej potyczki kontrowała wydarzenia na boisku. Ostatecznie MKS Selgros wygrał 26:22.

Najbliższy mecz lublinianki zagrają już w sobotę - 16 stycznia, kiedy to podejmą w spotkaniu rewanżowym rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów norweski Vipers Kristiansand.