Sport.pl

Mistrz bez największych gwiazd, ale Effector bez choćby punktu [ZDJĘCIA]

Kielecki zespół, dopiero jako drugi w tym sezonie, wraca z rzeszowskiej hali "Podpromie" bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.
A apetyty na sprawienie niespodzianki w środowym spotkaniu w obozie Effectora były duże. Z przynajmniej kilku powodów. Niemal pewne było bowiem, że trener Andrzej Kowal pozwoli odpocząć trójce graczy (Drzyzga, Kurek, Wojtaszek), która występowała w ubiegłotygodniowym berlińskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Po drugie - Resovia w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, z pięciu domowych pojedynków tylko w jednym nie straciła punktu.

Dwie pierwsze partie jednak nadspodziewanie jednostronne. W obu mistrz Polski pozwolił sobie zaledwie raz odebrać prowadzenie (2:3 w secie otwarcia), bez najmniejszych problemów kontrolując korzystny wynik do końca. Widząc kiepską postawę swoich podopiecznych trener Dariusz Daszkiewicz zdecydował się na gruntowne roszady w składzie. Bezproduktywnego, debiutującego w kieleckiej drużynie Sławomira Stolca, (tylko jeden udany atak na sześć prób) zastąpił Igor Vitiuk, na parkiecie musiał się też pojawić Mateusz Bieniek. Zmiany okazały się trafione. Obaj ożywili grę, zwłaszcza w polu serwisowym (łącznie trzy asy), a że w najważniejszym momencie seta dołączył do nich Jędrzej Maćkowiak (świetne dwie zagrywki przy stanie 23:23), Effector mógł się cieszyć z końcowego triumfu. Dość powiedzieć, że rzeszowianie tę partię zakończyli zaledwie z 30-procentową dokładnością przyjęcia.

Czwarta odsłona także przez długi czas zacięta i emocjonująca. Przełomowym momentem, który przerwał walkę "punkt za punkt", okazał się autowy atak świetnie spisującego się do tej pory Andreasa Takvama. Dwupunktowej przewagi na tym etapie miejscowi już nie zmarnowali.

Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:21)

Resovia: Tichacek, Witczak (16), Dryja (9), Paszycki (12), Jaeschke (14), Achrem (14), Ignaczak (libero) oraz Drzyzga, Kurek (2)

Effector: Kędzierski (1), Jungiewicz (18), Takvam (12), Maćkowiak (2), Buchowski (13), Stolc (1), Sobczak (libero) oraz Komenda, Bieniek (6), Vitiuk (6), Biniek (libero)

MVP meczu: Dmytro Paszycki (Asseco Resovia)

Więcej o: