Nadwiślan Góra rozpoczyna przygotowania do wiosny

Zarząd drugoligowego Nadwiślana Góra na środę zaplanował pierwsze przed startem okresu przygotowawczego spotkanie z piłkarzami. - Planowaliśmy, że zaczniemy treningi od poniedziałku, jednak wszystko przesunęło się trochę w czasie i dopiero teraz omawiamy sprawy organizacyjne, a treningi rozpoczną się w czwartek - mówi ?Wyborczej? Tadeusz Kołodziejczyk, prezes klubu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Sytuacja w Nadwiślanie jest trudna nie tylko ze względu na sytuację w tabeli (piłkarze z Góry zajmują 17. miejsce w tabeli i do bezpiecznej, czternastej pozycji tracą 6 punktów), ale również przez problemy finansowe. - Realia są takie, że do rozmów z potencjalnymi sponsorami mogłem przystąpić dopiero między świętami, a nowym rokiem - wzdycha Robert Szuster, dyrektor sportowy LKS-u. Wcześniej, zarząd miał gwarancje od Andrzeja Menzlera, że ten przyprowadzi do klubu kilku sponsorów. Z tego co wiem, jego rozmowy zakończyły się fiaskiem i potrzebuję jeszcze trochę czasu żeby zebrać prywatne firmy chcące pomóc klubowi w utrzymaniu w drugiej lidze - kontynuuje Szuster. W Nadwiślanie jednym z największych problemów jest fakt, że brakuje pomocy ze strony władz gminy.

- Nikt nam nie pomaga, działamy na własną rękę, ale będziemy robili wszystko, aby dać piłkarzom warunki, które pozwolą im skutecznie walczyć o ligowy byt - kończy dyrektor sportowy Nadwiślana.