Ruch Chorzów wygrywa pierwszy sparing z czeskim drugoligowcem

Chorzowianie pokonali w Kamieniu drużyne z Opawy. W drużynie Waldemara Fornalika byli testowani zawodnicy z rezerw. Ogółem w Ruchu wystąpiło aż trzydziestu piłkarzy!


To był pierwszy sparing Ruchu przed rundą wiosenną. - Jestem zadowolony. Mimo tego, że zawodnicy mają teraz duże obciążenia treningowe, to było widać po nich dużą chęć do gry. Podzieliliśmy grupę na trzy części, żeby ci piłkarze, którzy są na zapleczu pierwszej drużyny też mogli się pokazać. Myślę, że cel został osiągnięty - stwierdził Waldemar Fornalik. To już trzeci okres przygotowawczy z rzędu, w którym Ruch rozgrywa sparing z Opawą. - Nie jest łatwo w tym okresie znaleźć drużynę z niższych lig, która już rozpoczęła przygotowania. Ze sparingów z Opawą jesteśmy zadowoleni. Prezentują agresywny futbol. Jest to coś innego w porównaniu do naszych wewnętrznych gier - ocenił trener niebieskich.

Ruch Chorzów - Slezsky FC Opawa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Lipski (7.), 2:0 Setla (73.), 2;1 Schaffartzik (75.) Ruch: Putnocký (46. Lech) - Konczkowski (29., Szyndrowski, 61. Kawecki), Grodzicki (46. Cichocki), Koj (46. Trojak), Zieńczuk (29. Oleksy, 61. Korczyński) - Mazek (29. Podgórski, 61. Szewczyk), Surma (29. Iwański, 61. Lesik), Lipski (29. Hanzel, 61. Lenartowski, 80 Bargiel), Siedlik (29. Gilewicz, 61. Krakowski), Moneta (46. Visnakovs) - Stępiński (29. Efir, 61. Setla).