Wraca ORLEN Liga. Developres SkyRes Rzeszów gra z Impelem Wrocław

Z trzecim w tabeli ORLEN Ligi Impelem Wrocław zmierzą się w czwartek siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W roli trenera rzeszowskiej drużyny zadebiutuje Jacek Skrok.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJacek Skrok trenerem Developresu SkyRes Rzeszów został przed miesiącem. Zastąpił Mariusza Wiktorowicza, pod wodzą którego zespół wygrał tylko dwa z jedenastu spotkań. Nowy szkoleniowiec ma wywalczyć z drużyną 9. miejsce. Na pierwszą ósemkę szans raczej nie ma, bo Developres do ósmego w tabeli BKS-u Alupropf Bielsko-Biała traci aż 11 punktów. - Dziewiąte miejsce jest obowiązkiem - przyznaje trener, który czuje tremę przed czwartkowym debiutem. - Emocji nie zabraknie. Wiemy, jakim składem dysponuje Impel. To co zdołamy ugrać w tym meczu będzie tylko i wyłącznie na plus - dodaje szkoleniowiec Developresu.

- Nie będziemy faworytem, ale to może tylko nam pomóc. Postaramy się sprawić niespodziankę i mocnym akcentem wejść w nowy rok - zaznacza natomiast kapitan Developresu, Ewa Cabajewska.

Podobnego zdania jest libero, Lucyna Borek. - Zdajemy sobie sprawę, że gramy z trudnym przeciwnikiem, ale na pewno nie oddamy łatwo tego meczu. Nie jesteśmy faworytem, dlatego nie powinno być presji z naszej strony. Mam nadzieję, że tym razem we własnej hali urwiemy punkty rywalom - mówi Borek.

Niespodzianką będzie z pewnością wywalczony punkt. Wrocławski zespół w obecnym sezonie walczyć miał o mistrzostwo Polski. W tym celu ściągnięto do drużyny m.in. reprezentantki Polski, Katarzynę Skowrońską-Dolatę i Milenę Radecką. Transfery jednak, podobnie jak w Developresie, nie przełożyły się na wyniki. Impel wprawdzie zajmuje trzecie miejsce, ale to nie powód do dumy dla działaczy, którzy w przerwie między rozgrywkami również postanowili zmienić trenera. Został nim Jacek Grabowski.

Początek meczu o godz. 18.