Sport.pl

Transfery. Denis Thomalla zawodnikiem 1.FC Heidenheim. "Zintegruje się bez problemu"

Niemiecki zawodnik Denis Thomalla przeszedł testy medyczne w 1. FC Heidenheim w drugiej Bundeslidze i został wypożyczony do tego klubu. Niemiecka drużyna ma też po pół roku prawo pierwokupu
Denisowi Thomalli nie powiodło się w Lechu Poznań. Podpisał z nim kontrakt aż do 2018 roku, ale już w pierwszym sezonie stracił skuteczność. Ostatniego gola strzelił latem, od tej pory był krytykowany. W grudniu w austriackich mediach (ostatnio grał w Austrii) powiedział, że źle mu w Poznaniu, chciałby zmienić klub. Skarżył się, że zrobiono w niego kozła ofiarnego niepowodzeń Lecha w rundzie jesiennej.

Kolejorz poszukał mu klubu, w którym młody Niemiec mógłby się odbudować. Chciał go wypożyczyć SV Ried z Austrii, w którym Denis Thomalla grał ostatnio, ale zabrakło mu pieniędzy na wynagrodzenie. Zdecydował się ostatecznie 1.FC Heidenheim. We wtorek po testach medycznych gracz Lecha został wypożyczony. Będzie grał z numerem 11.

1.FC Heidenheim, zespół z 2. Bundesligi, odtrąbił pozyskanie zawodnika mistrza Polski. - Cieszymy się, że mamy gracza wzmacniającego nasze linie ofensywne. Na dodatek gracza, który ma już doświadczenie. Nie powinien mieć problemów z integracją - powiedział menedżer zespołu Holger Sanwald.

Heidenheim leży w Badenii-Wirtembergii, niedaleko Stuttgartu. Denis Thomalla pochodzi z Pforzheim, które niedaleko od tego miejsca.

Zdjęcie Lanki Mizuno Morelia NEO MD 12KP37027 Zdjęcie Lanki Mizuno Morelia Neo MD 12KP37029 Zdjęcie MIZUNO KORKI FORTUNA 4 MD
Lanki Mizuno Morelia NEO MD... Lanki Mizuno Morelia Neo MD... MIZUNO KORKI FORTUNA 4 MD
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: