Jasmin Burić przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. "Nie chciałem transferu, jestem zadowolony z pobytu w Poznaniu"

Bośniacki bramkarz Jasmin Burić przedłużył wygasający w czerwcu kontrakt z Lechem Poznań. Zawodnikiem mistrza Polski będzie do czerwca 2019 roku.
- Od początku byłem zdecydowany, żeby zostać w Lechu. Szybko się porozumieliśmy i ustaliliśmy warunki. Nie chciałem transferu. Jestem zadowolony z życia tutaj, dobrze poznałem już miasto i klub - mówi bramkarz na stronie internetowej Lecha. - Całe życie spędziłem w Bośni, a Lech był moim pierwszym klubem zagranicznym. Spodobało mi się tutaj. Te siedem lat w Poznaniu minęło mi bardzo szybko. Za chwilę będę miał 29 lat i będę musiał pomyśleć o zakończeniu kariery - dodał golkiper.

Jasmin Burić trafił do Kolejorza w grudniu 2008 roku z NK Celik Zenica. Nieco ponad pół roku później zadebiutował w barwach Lecha w ekstraklasie i od tamtej pory - niestety z przerwami na liczne kontuzje - jest podstawowym golkiperem poznańskiego klubu. Dwukrotnie zdobył z Lechem mistrzostwo Polski, raz Puchar Polski oraz dwukrotnie krajowy superpuchar. Rozegrał do tej pory w barwach Kolejorza 132 mecze, w tym 95 spotkań w ekstraklasie.

Jesienią 2015 roku Jasmin Burić był jednym z najlepszych bramkarzy w ekstraklasie. Aż siedmiokrotnie zdołał zachować czyste konto (o jednio spotkanie lepszy był tylko Jakub Szmatuła z Piasta Gliwice). Bośniak był niepokonany przez 465 minut, co jest najdłuższą serią w tym sezonie ekstraklasy. Dzięki dobrej postawie w bramce mistrzów Polski Jasmin Burić wrócił do reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Podczas eliminacji Euro 2016 był jednak tylko rezerwowym. Jego zespół odpadł w barażach po dwumeczu z Irlandią. Do tej pory w barwach narodowych bramkarz Lecha rozegrał tylko jeden mecz. Zagrał w towarzyskim spotkaniu z Azerbejdżanem w czerwcu 2008 roku.

Jeśli Jasmin Burić wypełni w całości nowy kontrakt z Lechem to spędzi w Poznaniu ponad dziesięć lat. Mimo starań o polskie obywatelstwo, nie otrzymał go. Kancelaria Prezydenta RP odrzuciła bowiem wniosek bramkarza.

Lech złożył też propozycje przedłużenia kontraktów innym zawodnikom, którym w czerwcu wygasają umowy Marcinowi Kamińskiemu, Barremu Douglasowi i Szymonowi Pawłowskiemu. - Rozmowy trwają - zapewnia wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. Jako jedyny propozycji nowego kontraktu nie otrzymał Gergo Lovrencsics. - Jesteśmy umówieni z jego agentami na luty - dodał Rutkowski.