Hokej Poznań zrewanżował się Warsaw Capitals. Jest pierwsze miejsce w tabeli

Drugi mecz wygrali w ten weekend hokeiści na lodzie drużyny Hokej Poznań, którzy po sobotnim rozgromieniu 15:1 BKS Bydgoscz, w niedzielę zwyciężyli 5:3 zespół Warsaw Capitals. Z pięcioma wygranymi poznaniacy są liderami tabeli grupy północnej II ligi.

Warszawiacy to jedyny zespół, który w tym sezonie wygrał z Hokejem Poznań (grudniowe 9:7), więc niedzielne starcie tych drużyn zapowiadało się bardzo ciekawie. I było niezwykle zacięte. Poznaniacy prowadzili już 3:1 na początku drugiej tercji, ale goście wyrównali na 3:3 po dziesięciu kolejnych minutach.

W ostatniej części do bramki trafiali już tylko gracze Hokeja i zwyciężyli 5:3. Drużynie Capitals było o tyle trudno powalczyć o doprowadzenie do kolejnego remisu, że w końcówce meczu jej hokeiści często lądowali na ławce kar. W sumie w całym meczu otrzymali 56 minut kar (z czego jedną 20-minutową), a poznaniacy tylko dziesięć minut.

Tak jak w sobotnim pojedynku z BKS Bydgoszcz , najlepszym strzelcem wielkopolskiej drużyny był zdobywca trzech bramek Kamil Gościmiński, a po jednym trafieniu zaliczyli Darren McCutcheon i Mateusz Wiśniewski.

Hokej Poznań wygrał pięć z sześciu meczów w sezonie i z dziesięcioma punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej II ligi. Trzy punkty mniej ma drugi w zestawieniu zespół Mad Dogs Sopot, który rozegrał dwa mecze mniej od poznaniaków.