Sportowcy z Lubelszczyzny docenieni - liczą się w Polsce

W 81. plebiscycie ?Przeglądu Sportowego? i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca 2015 roku znaleźli uznanie także zawodnicy z naszego regionu, którzy zostali wyróżnieni w różnych kategoriach.

W czołowej dziesiątce plebiscytowej znalazł się Paweł Fajdek. Mistrz świata w rzucie młotem, zawodnik Agrosu Zamość uplasował się na czwartym miejscu. Wygrał piłkarz Robert Lewandowski. Z kolei odkryciem roku został utalentowany pływak lubelskiej Skarpy Jan Świtkowski, brązowy medalista mistrzostw świata w Kazaniu. Natomiast drużyną roku ogłoszono reprezentację polskich piłkarzy ręcznych, którzy podczas mistrzostw świata w Katarze wywalczyli brązowy medal. W skład tego zespołu wchodzili dwaj zawodnicy Azotów Puławy - Przemysław Krajewski i Piotr Masłowski.