Udany rewanż wicemistrza Polski. Przegrana AZS UMCS Optimy

Nowy rok występujące w ekstraklasie tenisistki stołowe AZS UMCS Optimy zaczęły od porażki. Zespół lubelski nie sprostał na wyjeździe SKTS Sochaczew. Wicemistrzynie Polski wygrały 3:1.
Tym samym zespół sochaczewski zrewanżował się akademiczkom za porażkę w pierwszej rundzie, kiedy to w Lublinie przegrał 2:3.

Teraz gospodynie podeszły do meczu bardzo skoncentrowane. W pierwszej partii Katarzyna Grzybowska bez najmniejszych problemów pokonała Natalię Aleksiejenko 3:0 (11:2, 11:9, 11:5). W drugiej grze, po niezwykle zaciętej walce, Dong Riu Fang uległa Antoninie Szymańskiej 2:3 (8:11, 11:7, 11:5, 8:11, 8:11) i był remis 1:1. Prowadzenie dla gospodyń odzyskała Agata Pastor-Gołda, która wygrała z Wenwen Liu 3:1 (5:11, 11:8, 11:7, 11:4). Decydujący o zwycięstwie punkt zdobyła Grzybowska, gładko pokonując Szymańską 3:0 (11:7, 11:6, 11:2).

Następne spotkanie pingpongistki AZS UMCS Optimy rozegrają już w środę - 12 stycznia, kiedy to podejmą mistrzynie Polski KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU



Tabela ekstraklasy

1.KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg102030-6
2.POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmiński101425-13
3.SKTS Sochaczew101425-16
4.GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn91423-15
5.AZS UMCS OPTIMA Lublin10817-25
6.KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice10817-24
7.KU AZS UE Wrocław10821-23
8.AROTEAM AZS AJD Częstochowa10619-26
9.KS BRONOWIANKA Kraków9616-20
10.LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno1005-30