Piłkarze i trener Jagiellonii na własność. Figury 3D na licytacji WOŚP

Kibice Jagiellonii mogą zabrać zawodników i trenera do domu. A właściwie ich wiernie kopie, zeskanowane i wydrukowane w technologii 3D przez koło naukowe CAVE z Politechniki Białostockiej. Figurki Bartłomieja Drągowskiego, Rafała Grzyba i Marka Wasiluka oraz trenera Michała Probierza z autografami zostały przekazanie sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcje. Ich cena wywoławcza to 1000 zł.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W przeddzień 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawiciele Politechniki Białostockiej i Jagiellonii podarowali statuetki na specjalne licytacje. Dochód z nich zostanie przeznaczony na zakup aparatury medycznej dla oddziałów pediatrycznych oraz opiekujących się seniorami.

Drużyna do zeskanowania

- Chcemy stopić serca kibiców, bo na nich głównie liczymy, jeśli chodzi o licytacje, dzięki którym w szpitalach może być lepiej i łatwiej - podkreśla Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej. - Okazało się, że Jagiellonia to drużyna nie do podrobienia, ale do zeskanowania.

Cztery statuetki przypominają nieco te oscarowe, tyle że są białe. Na dole każdej z nich znajduje się podpis. Popiersia zapakowane będą w drewnianą skrzynkę wraz z szalikiem Jagi.

- Jestem do siebie podobny - potwierdza Marek Wasiluk, obrońca białostockiej drużyny.

- Z dużą satysfakcją przyjęliśmy ten pomysł. Jagiellonia od lat włącza się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i mam nadzieję, że te statuetki okażą się naprawdę drogocenne, bo to bardzo fajna inicjatywa - mówi Jerzy Paszkowski, wiceprezes Jagiellonii, a jednocześnie profesor Politechniki Białostockiej.

Za całą pracę nad skanami czwórki Jagiellończyków i przygotowanie do druku w technologii 3D odpowiada większy zespół - to studenci z Koła Naukowego CAVE.

- Cały projekt zajął nam dwa miesiące - mówi Bartek Śliwecki, prezes koła.

Charytatywnie pomysł wsparła firma z Gdańska Bibus Menos, która wydrukowała cztery figury w nowej technologii.

Licytacja potrwa dłużej

- Bardzo się cieszymy z tych statuetek i jesteśmy wdzięczni przedstawicielom Jagiellonii i autorom projektu. Mam nadzieję, że zainteresowanie aukcjami będzie duże - cieszy się Magdalena Juchnowicz, szefowa białostockiego sztabu WOŚP.

Piłkarzy i trenera Jagiellonii w wersji 3D licytować będzie można do końca stycznia, cena wywoławcza to 1000 zł za jedną figurę.

Więcej o niedzielnym finale Orkiestry TUTAJ