Śląsk Wrocław gra w towarzyskim turnieju Amber Cup 2016

Drużynę Śląska Wrocław w jubileuszowym dziesiątym turnieju Amber Cup poprowadzi trener Arkadiusz Bator. Puchar zostanie rozegrany dziś.
W Gdańsku wystąpią w większości młodzi piłkarze, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji, by pojawiać się w meczach Śląska w ekstraklasie. Poza tym pierwszy zespół właśnie wznowił treningi i zawodnicy będący najbliżej meczowej kadry przechodzą serię testów i badań medycznych.

W wyniku losowania Śląsk trafił do gr. B, w której wrocławianie zmierzą się z gospodarzem zawodów Lechią Gdańsk, pierwszoligową Chojniczanką Chojnice i zespołem łączącym reprezentantów Polski wraz z gwiazdami ekstraklasy - "Fabryka Futbolu".

Śląsk reprezentują: Mateusz Abramowicz, Mateusz Sobczak, Adrian Sobczak, Krystian Miś, Maciej Badel, Rafał Mikła, Adrian Repski, Mikołaj Kotfas, Kamil Majgier, Marcin Przybylski, Maciej Matusik i Piotr Godzwon.

Rywalizację w Amber Cup rozpoczną mecze w dwóch grupach, w których zespoły zmierzą się ze sobą systemem każdy z każdym. Następnie ponad grupami odbędą się: mecz o 3 miejsce, półfinały i finał.

Transmisję telewizyjną całego turnieju przeprowadzi na żywo Telewizja Polsat. Relacja z Wielkiego Turnieju Finałowego nadawana będzie w Polsacie Sport News.