Patryk Walczak z Pogoni Handball trafi do Mistrza Polski

Obrotowy Pogoni Handball Szczecin ma trafić do polskiego hegemona - Vive Tauronu Kielce. Taką informację podał portal kielce.sport.pl
Kołowy ustalił już ponoć warunki kontraktu z liderem PGNiG Superligi. 23-latek znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy, a jesienią był wyróżniającą się postacią Pogoni. Szczecinianie zawiedli jednak na całej linii, dlatego Walczak zdecydował się poszukać nowych wyzwań.

- Obok Macieja Gębali [kołowego reprezentacji Polski i niemieckiego Magdeburga - red.] to najciekawszy młody polski kołowy. Na początku kariery rzadziej grał w ataku, ale teraz jest już pełnowartościowym zawodnikiem. Radzi sobie dobrze w obu formacjach. Ma świetne warunki fizyczne i co ważne, wie, co robić w sektorze centralnym w obronie - chwali go w rozmowie z portalem kielce.sport.pl Wojciech Nowiński, były trener kadry młodzieżowej.

Wygląda więc na to, że kibice Pogoni nie zobaczą więcej Walczaka w granatowo-bordowych barwach, a nowy trener Antoni Parecki już na początku swojej pracy będzie musiał pogodzić się z poważnym osłabieniem. Szczeciński klub nie ustosunkował się jeszcze do tych informacji.