Transfery. Śląsk złożył propozycję byłemu bramkarzowi Celticu Glasgow i FC Nantes

Dwukrotny reprezentant Słowacji Lubos Kamenar wkrótce może zostać nowym bramkarzem Śląsk Wrocław - podaje ?Przegląd Sportowy?.
28-letni Słowak Lubos Kamenar jest poważnym kandydatem do gry w Śląsku. Bramkarz ostatnio bronił w słowackim Spartaku Trnawa. W europejskiej piłce zaistniał jako zawodnik francuskiego FC Nantes. W sezonie 2009/10 Kamenar rozegrał aż 35 ligowych spotkań w zespole "Kanarków", który rywalizował wówczas na boiskach Ligue 2. Później zawodnik nie mógł już liczyć na regularną grę. Był kilkukrotnie wypożyczany m.in. do tureckiego Sivassporu i Celticu Glasgow.

Jego kontrakt ze Spartakiem Trnawa obowiązuje do końca czerwca 2016 roku. Piłkarz już od 1 stycznia może podpisać umowę ze Śląskiem, a odejść za darmo latem. Klub z Trnawy może też porozumieć się z wrocławianami i zezwolić na transfer jeszcze zimą, zarabiając na piłkarzu cokolwiek.

Nie jest niespodzianką, że wrocławski klub rozgląda się za nowym bramkarzem. O wzmocnieniu tej pozycji mówił bowiem podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Śląska Romuald Szukiełowicz. Jak informuje "Przegląd Sportowy", we wrocławskim klubie są zaniepokojeni stanem zdrowia podstawowego bramkarza 34-letniego Mariusza Pawełka. Doświadczony golkiper opuścił kilka ostatnich spotkań z powodu kontuzji. Poza tym kontrakt Pawełka ze Śląskiem wygasa za pół roku. Co prawda, do przedłużenia umowy na kolejne 12 miesięcy brakuje bramkarzowi tylko 47 minut. W jego kontrakcie jest bowiem klauzula automatycznego prolongowania kontraktu po rozegraniu określonej liczby minut.

Więcej o zainteresowaniu Śląska Lubosem Kamenarem TUTAJ .