Prezes: Wisła Kraków uregulowała długi. Klubu nie przejmie Józef Wojciechowski

- Na 1 stycznia Wisła Kraków uregulowała wszystkie wymagane licencją należności: wobec piłkarzy, kadry trenerskiej i innych podmiotów - podkreśla Piotr Dunin-Suligostowski, nowy prezes klubu.
Kilka tygodni temu Komisja ds. Licencji PZPN wszczęła postępowanie wobec Wisły, Lechii Gdańsk i Ruchu Chorzów w sprawie spłaty długów, do których kluby zobowiązały się we wniosku licencyjnym. Krakowianie byli zagrożeni ujemnymi punktami jeszcze w tym sezonie. Dunin-Suligostowski zapewnia, że nie ma już takich obaw. - Przekazaliśmy odpowiednie dokumenty i według naszych informacji zostaną rozpatrzone pozytywnie. Na dziś jesteśmy klubem o stabilnej sytuacji finansowej. Zadłużenia są regulowane na bieżąco, zgodnie z podpisanymi ugodami - mówi.

Prezes Wisły zdementował też doniesienia, według których klub ma przejąć Józef Wojciechowski. - To nieprawdziwe informacje, żadne rozmowy z panem Wojciechowskim nie są prowadzone - zaznacza. Żadnej funkcji w klubie nie pełni też Franciszek Smuda, który był wymieniany w mediach jako nowy dyrektor sportowy klubu.

Prezes nie chce natomiast komentować wyroku w sprawie Milana Jovanicia. Wisła ma zapłacić byłemu piłkarzowi ponad pół miliona euro. - Kiedy zapoznamy się z uzasadnieniem wyroku, będziemy rozpatrywać możliwości odwoławcze - podkreśla.