Pierwsze odejścia z Pogoni. Małecki w Wiśle, Murayama na testach w Kazachstanie

Zgodnie z zapowiedziami, Patryk Małecki i Takuya Murayama, którym za pół roku kończą się kontrakty, odejdą z Pogoni Szczecin.
Patryk Małecki, który wczoraj nie pojawił się na badaniach szybkościowych, oficjalnie miał wolne, a nieoficjalnie był już z klubem po słowie jeśli chodzi o rozwiązanie umowy. W piątek Wisła Kraków potwierdziła, ze skrzydłowy przejdzie badania medyczne, po których podpisze kontrakt z "Białą Gwiazdą".

27-latek przy Twardowskiego spędził dokładnie dwa lata. W ekstraklasie rozegrał w tym czasie 42 spotkania, w których strzelił jednego gola. Bardzo zresztą cennego, który pozwolił jesienią wygrać z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:2. Przez ponad pół roku Małecki przechodził jednak rehabilitację po poważnej kontuzji więzadeł, a do formy z najlepszych lat nawiązywał bardzo rzadko. Wraca do Wisły, gdzie święcił największe sukcesy.

Bliski rozstania z Pogonią Szczecin jest też Takuya Murayama. Klub wydał zgodę na udział Japończyka w zagranicznym obozie kazachskiej drużyny - Irtyszu Pawłodar. Murayama dołączy do klubu w Antalyi. Jego testy rozpoczną się 9 stycznia. W sezonie 2015 Irtysz zajął 6. miejsce w 12-zespołowej ekstraklasie Kazachstanu. Murayama rozegrał dotąd w Pogoni 78 ligowych spotkań, w których strzelił 9 goli. Wcześniej grał w Gwardii Koszalin i Hannan University.