Płoccy sportowcy wspierają WOŚP. Kto weźmie bilety na EHF Euro?

W niedzielę odbędzie się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyły się obie sekcje Wisły Płock, które przekazały na licytację klubowe gadżety.
Piłkarska Wisła przekazała: -- oryginalną koszulkę meczowa wraz z autografami piłkarzy i sztabu szkoleniowego -- piłkę firmy Select z podpisami zawodników i trenerów -- oficjalny proporczyk. Licytacja tych rzeczy na Allegro potrwa do 19 stycznia. Klub wyśle też do zlicytowania jeszcze jeden gadżet - duży plakat drużyny (50x70 cm) z autografami piłkarzy. Cena wywoławcza - 50 zł.

Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock oddała na licytacje trzy bombki choinkowe z podpisami piłkarzy ręcznych. W niedzielę zorganizuje też camp w Orlen Arenie, w której finał WOŚP odbędzie się po raz pierwszy.

Udział w nim weźmie ok. 40 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Całość potrwa ok. czterech godzin. W tym czasie dzieciaki będą trenować razem z piłkarkami ręcznymi Jutrzenki, a także pod okiem drugiego trenera Orlen Wisły Krzysztofa Kisiela.

Każda osoba, która wrzuci do puszki przysłowiowy "grosik" - tak zebrane pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - będzie mogła oddać rzut na bramkę, której bronić będą zawodniczki Jutrzenki i zawodnicy Orlen Wisły. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Zbigniew Kwiatkowski, Mateusz Piechowski.

Finał WOŚP w Orlen Arenie rozpocznie się o godz. 12.

Jeszcze tylko dziś, w czwartek do godz. 19 można licytować podwójne zaproszenie na mecze fazy wstępnej mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które będą rozgrywane w piątek 15 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie. Cena wywoławcza wynosi - 1 tys. zł.