Nieoficjalne przymiarki do Wisły Kraków

W piątek nowy prezes Piotr Dunin-Suligostowski i nowy szkoleniowiec Tadeusz Pawłowski opowiedzą, jak będzie wyglądać Wisła w 2016 roku. Piłkarze do treningów wrócą w poniedziałek.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plZ dobrych dla klubu, choć nieoficjalnych, informacji na początku stycznia Bogusław Cupiał, właściciel Wisły, spłacił zaległości wobec piłkarzy i pracowników klubów.

Zimą drużyna ma zostać wzmocniona, by w dziewięciu kolejkach do końca rundy zasadniczej awansować z 13. miejsca do grupy mistrzowskiej. Od 1 lipca piłkarzem Wisły ma zostać Rafał Pietrzak, obrońca GKS Katowice, ale trwają rozmowy, by stało się to pół roku wcześniej.

Niepotwierdzone informacje mówią o możliwym powrocie na Reymonta Michała Chrapka i Patryka Małeckiego. Kolejnym kandydatem ma być Zdenek Ondraszek, czeski napastnik norweskiego Tormso. Przez trzy i pół roku rozegrał w tamtejszej ekstraklasie 142 mecze (56 goli/17 asyst).

Z Wisły mogą jednak też odejść piłkarze. W czerwcu kontrakt wygasa Łukaszowi Burlidze i nim ma być zainteresowana Jagiellonia Białystok. Sprowadzenie Pietrza może być odpowiedzią na możliwe odejście Macieja Sadloka (do Legii).