Sport.pl

Rozwój Katowice. Tomasz Wróbel zdobył Koronę Gór Polski

PRZEGLĄD PRASY. Kapitanowi Rozwoju Katowice raptem dwa i pół roku zajęło zdobycie Korony Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm naszego kraju - czytamy w ?Sporcie?
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Jak na absolwenta katowickiej AWF im. Jerzego Kukuczki przystało, Tomasz Wróbel to prawdziwy pasjonat gór. Kapitanowi Rozwoju Katowice raptem dwa i pół roku zajęło zdobycie Korony Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm naszego kraju. Zaczął w kwietniu 2013 roku, skończył - niedawno na Rysach.

- Bywały takie dni, że wracałem z meczu o pierwszej czy drugiej w nocy, przespałem się godzinę czy dwie, wsiadałem w auto i nad ranem ruszałem w góry. Zastanawiam się, co w tym jest takiego, że zarywa się noce i jedzie kawał drogi, by wejść na jakiś szczyt. Nie potrafię odpowiedzieć, ale wiem, że to uwielbiam - mówi 33-latek, mający na koncie ponad 170 występów w ekstraklasie.

O Koronie Gór Polski usłyszał przez przypadek. Koncepcja ta zrodziła się w 1997 roku w redakcji czasopisma "Poznaj swój kraj". Wtedy powstał też Klub Zdobywców Korony Gór Polski.

Więcej w katowickim Sporcie .Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: