Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na początek "Polska Stars", ale potem już na poważnie

Podbeskidzie Bielsko-Biała zimuje na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. Praca nad tym, żeby szybko wykaraskać się z dołka rozpocznie się już w czwartek.
Facebook? » | A może Twitter? »
 

Zespół trenera Roberta Podolińskiego rozpoczyna zajęcia w 2016 roku od badań. Specjaliści ocenią stopień wytrenowania organizmów "Górali" w czwartek i piątek. W weekend zespół wyjedzie nad polskie morze, żeby wziąć udział w gdańskim turnieju Amber Cup. Bielszczanie zmierzą się tam m.in. z Polska Stars, czyli drużyną złożoną z byłych reprezentantów kraju.

W przyszłym tygodniu zespół będzie kontynuował pracę na własnych obiektach. 12 stycznia rozpocznie się zgrupowanie w Szczyrku. Kolejny obóz zaplanowano w Turcji.

Z wyborem miejsca drugiego z zimowych zgrupowań było trochę zamieszania. Turcja - z powodu sytuacji geopolitycznej w tamtej części świata - straciła na atrakcyjność. Podbeskidzie rozważało wyjazd na Cypr, ale ostatecznie jednak po raz kolejny pojedzie na riwierę. Prezes Wojciech Borecki uzasadnia to dobrą bazą treningową oraz łatwością w doborze wymagających sparingpartnerów.

Jakie będą zmiany w drużynie? Jednym z priorytetów będzie zatrzymanie Mateusza Szczepaniaka. Piłkarz, którego Podbeskidzie wypożyczyło z Miedzi Legnica znalazł się na celowniku m.in. Zagłębia Lubin i Piasta Gliwice. Prezes Borecki zapewnia jednak, że Podbeskidzie skorzysta z prawa do pierwokupu i zawodnik zostanie w Bielsku-Białej przynajmniej do końca roku.

Pożegnania jednak będą. Do Wisły Płock wróci prawdopodobnie Fabian Hiszpański, który grał jesienią poniżej oczekiwań.

Wzmocnienia? Węgierskie media donosiły, że do drużyny Podbeskidzia może dołączyć Laszlo Kleinheisler. To bohater meczów barażowych reprezentacji Węgier z Norwegią. 22-latek dostał szansę debiutu w narodowych barwach w barażowym meczu z Norwegią, którego stawką był awans do mistrzostw Europy we Francji. Wychowanek piłkarskiej Akademii Ferenca Puskasa zadziwił wtedy nawet swoich rodaków i strzelił bramkę na wagę wyjazdowej wygranej (1:0).

Kto jeszcze? W Tychach usłyszeliśmy, że ofertę z ekstraklasowego klubu z naszego regionu ma Mateusz Grzybek. 20-letni pomocnik był już przymierzany do drużyny z Bielska-Białej.

Plan pracy Podbeskidzia w okresie przygotowawczym:

7,8 stycznia - badania

8-10 stycznia - udział w turnieju Amber Cup, Gdańsk

12-16 stycznia - zgrupowanie w Szczyrku

16 stycznia - gra kontrolna: Rozwój Katowice (miejsce do ustalenia)

21 stycznia - 2 luty zgrupowanie w Turcji

6 luty - gra kontrolna: Korona Kielce (miejsce do ustalenia)

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?