Zagłosuj w plebiscycie na paraolimpijkę radomskiego Startu!

Trwa plebiscyt na Sportowca Roku 2015, organizowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych. W gronie nominowanych jest Justyna Kozdryk, zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start
Niewątpliwie jest to historyczne wydarzenie, bo PZSN "Start" organizuje plebiscyt na najlepszego sportowca niepełnosprawnego w Polsce po raz pierwszy. W gronie nominowanych znalazło się miejsce dla utytułowanej zawodniczki radomskiego klubu. Mowa o Justynie Kozdryk, wielokrotnej medalistce najważniejszych imprez w kraju i na świecie (z Igrzyskami Paraolimpijskimi włącznie).

Również i sezon 2015 był udany, dla rywalizującej w podnoszeniu ciężarów i wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce, atletki z regionu radomskiego. Tylko przypomnieć, że w minionym roku do bogatej kolekcji Kozdryk dorzuciła min. pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji open w Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Jest też aktualną rekordzistką Polski w kategorii wagowej 50 kilogramów. Jej wynik z 2015 roku to 96 kg. Warto dodać, że zawodniczka Startu na co dzień trenuje pod okiem Mirosława Malca.

Tymczasem wracając do plebiscytu to ten składa się z dwóch etapów. Pierwszy trwa od dnia 30 grudnia 2015 do 20 stycznia 2016. Podczas tego etapu internauci głosują na wszystkich nominowanych sportowców. Głosujący mogą każdego dnia wskazać maksymalnie dwóch zawodników z listy nominowanych (minimum jednego, aby głos był ważny).

Etap II rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 29 stycznia 2016 roku. W tym etapie weźmie udział 10 sportowców z największą liczbą głosów uzyskanych w pierwszym etapie. Szczegóły plebiscytu oraz głosowanie odbywa się poprzez stronę http://pzsnstart.eu/plebiscyt-na-sportowca-roku-2015.