Sport.pl

Ekstraklasa. Koniec laby. Śląsk Wrocław wznawia treningi

W czwartek piłkarze Śląska Wrocław rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej. Pierwsze dni po powrocie z urlopów zawodnicy poświęcą na badania.
Punktualnie o godz. 9, w czwartkowy poranek, piłkarze Śląska spotkają się ze sobą po raz pierwszy w 2016 roku. Zbiórka zespołu tradycyjnie odbędzie się w klubowym budynku przy ul. Oporowskiej, gdzie zawodnicy odbędą odprawę ze sztabem szkoleniowym i poznają wytyczne na zimowy okres przygotowawczy.

W pierwszych dniach drużyna zostanie podzielona na trzy grupy, które będą trenowały w hali przy ul. Rogowskiej, klubowej siłowni przy Oporowskiej oraz na badaniach sprawdzających to, jak piłkarze indywidualnie przepracowali okres urlopowy.

16 stycznia Śląsk pojedzie na pierwszy obóz przygotowawczy, który odbędzie się w Zakopanem. Potrwa on do 23 stycznia. Po czterech dniach ponownych treningów we Wrocławiu, zespół wyjedzie na drugi obóz. Według planów potrwa od 27 stycznia do 4 lutego, ale jego miejsce nie zostało jeszcze ustalone. Wiadomo, że w jego trakcie drużyna Romualda Szukiełowicza rozegra trzy mecze sparingowe z: Banikiem Ostrawa, GKS-em Bełchatów i Chrobrym Głogów.

Przypomnijmy, że po 21 kolejkach rozegranych jesienią, Śląsk zajmuje 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Wrocławianie mają jednak tylko trzy punkty straty do pierwszej ósemki, która awansuje do grupy mistrzowskiej.

Więcej o: