Zwycięstwo Asseco Resovii i kapitalne zbicia Wilfredo Leona [WIDEO]

Asseco Resovia pokonała w meczu towarzyskim Zenit Kazań 3:1. Dwie najlepsze drużyny Europy poprzedniego sezonu stworzyły w hali Podpromie świetne widowisko. Kilka razy efektowne ?gwoździe? wbił w boisko Kubańczyk z polskim paszportem, Wilfredo Leon.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo był tylko mecz towarzyski, dlatego zarówno Asseco Resovia, jak i Zenit Kazań od początku grały wyjątkowo swobodnie. Rozgrywający nie bali się szybkich i ryzykownych wystaw, a atakujący po obu stronach siatki zbijali piłki z rzadko spotykanym impetem. To musiało podobać się kibicom. W ich pamięci z pewnością zostaną spektakularne bloki Dmytro Paszyckiego i kilka ataków Wilfredo Leona kończonych na nieosiągalnej dla innych wysokości. Ostatecznie lepsi okazali się rzeszowianie, którzy pokonali gości z Kazania 3:1.

W czwartek siatkarze Zenitu będą mieli okazję do zrewanżowania się za wtorkową porażkę. W dniach od 6 do 8 stycznia Asseco Resovia i Zenit Kazań wezmą udział w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna. Rywalem mistrzów Polski i Rosji będzie jeszcze AZS Politechnika Warszawska.

Więcej o: