Żużel. Piotr Pawlicki jednak zostaje w Unii Leszno! "Czuję wielką ulgę" [WIDEO]

Piotr Pawlicki już pożegnał się z kibicami, by... podpisać z Fogo Unią Leszno kontrakt na kolejny sezon. Poinformował o tym fakcie leszczyński klub.
Jeszcze kilka tygodni temu wszystko wskazywało na to, że żaden z braci Pawlickich w nowym sezonie nie zostanie w Unii Leszno. Starszy z nich, Przemysław już podpisał kontrakt ze Stalą Gorzów, zaś młodszy był bliski związania się ze Spartą Wrocław. Gdyby do tego doszło występy Piotra Pawlickiego mogliby więc oglądać kibice w Poznaniu, bo na golęcińskim stadionie swoje domowe mecze będzie rozgrywała wrocławska drużyna. Z transferu jednak nic nie wyszło i 21-letni żużlowiec przedłużył o rok umowę z Unią Leszno. - Hurra, czuję wielką ulgą - powiedział Piotr Pawlicki przed kamerą klubowej telewizji. - Przygotowania rozpocząłem z niepewnością. Unia jest dla mnie domem, to tutaj mieszkam, więc bardzo się cieszę, że będę mógł dalej reprezentować ten klub.

Młodszy z braci Pawlickich przyznał, że nie chciał opuścić swojego rodzimego klubu z powodów finansowych. - Pieniądze nie były głównym powodem, takiej a nie innej decyzji. Ja oraz klub mieliśmy czasem różne priorytety i to ograniczało nasze porozumienie, ale dzisiaj jestem tu gdzie jestem i z tego się cieszę - wyjaśnił zawodnik.

Unia podpisała też aneks do umowy z Tobiaszem Musielakiem. To oznacza, że kadra "Byków" na sezon 2016 została zamknięta. O obronę mistrzostwa Polski powalczą: Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand, Grzegorz Zengota, Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak oraz juniorzy Daniel Kaczmarek, Bartosz Smektała i Dominik Kubera.